מעצרם של האחים אברג'יל הוארך ב-20 יום

גם מעצרם של שניים מבין שלושת החשודים הנוספים הוארך ב-20 יום. מעצרו של הנאשם הנוסף הוארך עד להגשת תסקיר שירות המבחן בעניינו. בדיון שבו והכחישו האחים כל קשר לפעילות המיוחסת להם בארצות הברית. יצחק אמר כי המשטרה מנסה להפלילו ומאיר אמר כי מעולם לא ביקר בארצות הברית ואף פעם לא פעל שם

(2:49 דק')

בתום דיון הארכת מעצר שנמשך משעות הבוקר האריך שופט בית משפט השלום בירושלים, יצחק מולינוב, את מעצרם של שני האחים יצחק ומאיר אברג'יל ב-20 יום נוספים. גם מעצרם של משה מלול וישראל אוזיפה הוארך כך. מעצרו של החשוד שלוש, ששון בראשי הוארך עד להגשת תסקיר של שירותי המבחן בעניינו.

מוקדם יותר אמר יצחק אברג'יל כי מדובר בעצם בניסיון להפלילו. "מציעים לכל מיני אסירים הצעות כדי שיפלילו אותי. אני מוכן להיבדק במכונת אמת על כל סעיף וסעיף ואם אצא דובר שקר, אני אסע בעצמי להישפט בארצות הברית".

אחיו, מאיר אברג'יל אמר: "הכל פרובוקציה, לא הייתי באמריקה, אני לא רוצה להיות באמריקה, אני שונא את אמריקה, לא חשבתי להיות באמריקה ואין שום סיכוי שאני אעשה עבירה באמריקה".

מאיר הוסיף עוד כי "וכל העבירות שמיוחסות פה זה אחד קושרת אחד בתוך השניה לפי מה שהבנתי עד עכשיו, והם מנסים לצור מצב כאילו עשיתי את העבירות באמריקה".

הפרקליטות חשפה היום את כתב האישום האמריקני החמור נגד יצחק אברג'יל במסגרת בקשת ההסגרה לארצות הברית. אברג'יל ושותפיו מואשמים ברצח של סוחר סמים ישראלי בלוס אנג'לס בשנת 2003, סחר בסמים, סחיטה באיומים של אנשי עסקים אמריקנים והלבנת הון.

בפתח הדיון הורה השופט יצחק מילאנוב לפרקליטות להעביר לסניגורים של החשודים את עותק כתב האישום שהוגש נגדם בארה"ב. צוות ההגנה ביקש לעיין ראשית בכתב האישום ובבקשה שהגישו שלטונות ארצות הברית למעצר החשודים לפי חוק ההסגרה, לפני שיימשך הדיון.

יצחק אברג'יל עצמו אמר לחדשות 10 בפתח הדיון כי "אני חף מפשע. אני אשתחרר הביתה. אני לא מה רוצים ממני".

על פי כתב האישום, הנאשמים פעלו בין היתר בהלבנת כספים במסגרת פרשת הבנק למסחר. יצחק אברג'יל ומשה מלול חשודים בצעורבות ברצח סוחר הסמים סמי אטיאס בלוס אנג'לס בקליפורניה.