הסבתא רבא של רוז: דואגת לנכדה או מסתירה פרטים?

השכנים של ויויאן, אמו של הסב רוני, מספרים על אישה מסוגרת שגידלה את נכדתה בביתה. ויויאן היא זו שדיווחה על היעלמותה של רוז, וכל עוד הפרשה לא תיפתר, היא צפויה להישאר בגדר חשודה. המשטרה בודקת אם היא יודעת יותר ממה שהיא מספרת

מי שדיווחה למועצה לשלום הילד על היעלמותה של רוז הקטנה הייתה הסבתא רבא שלה ויויאן, אמו של הסב רוני החשוד ברצח. כעת גם היא נתונה במעצר בית ועד שלא תימצא הגופה, היא עדיין בגדר חשודה.

בחודשים שלפני היעלמותה, התגוררה רוז בביתה של ויויאן, שלקחה אותה אליה בשל היחסים הרעועים בבית. השכנים מספרים על אישה מסוגרת, וטוענים כי גם את רוז לא ממש הכירו ולא ידעו פרטים רבים אודותיה.

מחקירת המשטרה בחודשים האחרונים עולה כי סמוך להיעלמותה של רוז פנתה ויויאן לסבא רוני ודרשה ממנו לרשום את הילדה לגן ילדים. רוני סירב לרשום אותה, ובין השניים התגלע סכסוך. לפני כשלושה חודשים הוציא רוני את רוז ברכבו מבית הסבתא, ומאז נעלמו עקבותיה. ויויאן טוענת שמאז שהילדה נלקחה היא עסוקה בחיפושים אחריה, אבל במשטרה לא פוסלים את האפשרות שהיא יודעת יותר ממה שהיא מספרת.

עורך דינה של הסבתא רבא, עו"ד עדי הדר, אומר להגנתה של הסבתא רבא כי ויויאן מנסה לברר דרך שכנים של רוני ומארי היכן נמצאת רוז, לאחר שלא הצליחה ליצור עימה קשר.

רוני ומארי החליטו לנתק את הקשר עם ויויאן הסבתא רבא, ומכיוון שהמשפחה בצרפת לא נחלצת לעזרתה והיא מהססת אם לגשת למשטרה בשל העבודה כי מדובר בבנה, היא פונה לבסוף לרשויות הרווחה שמערבות את המשטרה.

(4:05 דקות)