הסב טוען: נתתי לרוז פליק והיא הפסיקה לנשום

בדיון בבית המשפט על הארכת מעצרו, אומר סבה של רוז, החשוד ברציחתה כי "לא רצחתי, היכיתי אותה במהלך הנסיעה וכתוצאה מהמכה רוז נהרגה", אמר • המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם של הסב ואימה של רוז ב - 15 ימים • חוקרי המשטרה טוענים כי האם ידעה על כוונתו של הסב לרצוח את הילדה ואף אמרה לו באחת ההזדמנויות "תיפטר ממנה"

(4:08 דק')

כל הכתבות:
ממשיכים לחפש אחר גופתה של רוז
מה יודעת הסבתא רבא שחשפה את הפרשה?
סיפור חייה של רוז הקטנה

המשטרה מבקשת היום (שלישי) להאריך את מעצרם של הסב והאם החשודים ברצח רוז בת ה - 4 וחצי ב - 15 ימים נוספים. בצהריים הותר לפרסום כי השניים נעצרו לאחר שסירבו לשתף פעולה עם חקירת המשטרה בדבר היעלמותה של רוז.

בדיון בבית המשפט, טוען הסב כי זו הייתה תאונה וכי לא התכוון להרוג את נכדתו. "נתתי לה פליק והיא הפסיקה לנשום", סיפר באולם ואמר כי "זו תאונה, לא רצחתי". על פי המשטרה, האם, מארי, ידעה על כוונת הסב לרצוח את הילדה ואף אמרה לו באחת ההזדמנויות "תיפטר ממנה".

על פי המשטרה, הסיפור נודע להם לראשונה לאחר שהמועצה לשלום הילד הגישה בחודש יולי מכתב למשטרת נתניה מסבתא רבא של רוז, בו היא הביעה דאגה לנינתה שנעלמה. בתחנת נתניה נפתחה חקירה, במסגרתה הגיעו השוטרים בשניים עשר באוגוסט לבית בו התגוררה הילדה ביחד עם סבה רוני ואמה מארי, שהיא גם זוגתו.

השניים פתחו את הדלת, ולא שיתפו פעולה עם החוקרים. לפיכך הם עוכבו להמשך חקירה בתחנת נתניה. גם ויויאן, אמו של הסבא, נחקרה. לאור החשדות הקשים הוחלט על הקמת צוות חקירה מיוחד על מנת לחקור את נושא ההיעלמות.

עם קבלת הדיווח החלה חקירה מאסיבית בשיתוף שוטרי תחנת נתניה בחשד למעורבות פלילית של בני המשפחה בהיעלמות. על פי גרסאות החשודים עולה חשד לכאורה כי לרוני ומארי מעורבות בהיעלמות וברצח רוז. גרסאות החשודים שנמסרו לחוקרים עד כה, נבדקות.

החיפושים אחר מקום הימצאה של רוז התבצעו בין היתר בנחל הירקון בסיוע צוללנים. במהלך החקירה בוצעו עוד עשרות פעולות. החקירה עדיין נמשכת. הסב והאם מובאים היום להארכה נוספת במעצרם. הסבתא רבא נשלחה למעצר בית.

הגופה עדיין לא נמצאה - החיפושים בירקון נמשכים

בחקירתו מסר הסב למשטרה מספר גרסאות בנוגע לגורלה של רוז. בין השאר, טען כי הילדה הועברה לאימוץ ולפנסיון. לאחר מכן נשבר הסב בחקירתו וסיפר גירסה, שכרגע נחשדת כנכונה. על פי גרסה זו, באחד הלילות, בזמן שלקח את רוז מבית הסבתא-רבא בו שהתה, הוא היכה אותה מסיבה כלשהי ולאחר מכן גילה שהיא ללא רוח חיים. לאחר מכן, הכניס אותה הסב למזוודה והשליך אותה לנחל הירקון.

לאור גרסה זאת, התמקדו בשבועיים האחרונים החיפושים אחר רוז בנחל, בסיוע רובוטים, צוללנים, טרקטורונים וסיורים רגליים. עד כה לא העלו החיפושים דבר וגופתה של רוז עדיין לא נמצאה.

בינתיים, לאחר שיחה עם עורכת הדין שלו, חזר בו הסב מהודאתו.

כל הכתבות:
מפכ"ל המשטרה: המטרה העיקרית היא למצוא את רוז
ממשיכים לחפש אחר גופתה של רוז
מה יודעת הסבתא רבא שחשפה את הפרשה?
סיפור חייה של רוז הקטנה