חוסר שביעות רצון מהמינויים: דיכטר זימן לשיחה את בר-לב

השר לביטחון פנים ישוחח עם מפקד המחוז הדרומי שמבקש להמשיך למלא תפקידים ביצועיים במשטרה וסירב להצעת המפכ"ל לצאת ללימודים בסבב המינויים הנוכחי

(30 שניות)

השר לביטחון הפנים אבי דיכטר, מתכוון לזמן לשיחה את מפקד המחוז הדרומי, ניצב אורי בר-לב, זאת בעקבות שיחתו הקשה היום (שני) עם מפכ"ל המשטרה דודי כהן.

בר-לב סירב להצעתו של כהן לצאת ללימודים ואמר כי הוא רוצה להמשיך בתפקידים ביצועיים בארגון. המפכ"ל דודי כהן איים על בר-לב כי עקב הסירוב הוא עלול להשאר מחוץ למשטרה. בתגובה ענה בר-לב למפכ"ל כי אין לו שום סמכות להשאירו מחוץ למשטרה וכי הוא מתכוון להמשיך לשרת.

השר לביטחון פנים אבי דיכטר אישר אחר הצהריים מינויים חדשים לתפקיד הסגל הבכיר של המטה הכללי במשטרה - לפי המלצתו של מפכ"ל המשטרה דודי כהן.

לתפקיד סגן המפכ"ל ימונה ניצב אילן פרנקו שיחליף בתפקיד את שחר איילון - הוא יחליף את פרנקו בתפקיד מפקד מחוז תל אביב. ניצב אורי בר לב, מפקד מחוז דרום, שהיה אמור להתמנות לסגן המפכ"ל יפרוש ככל הנראה מהמשטרה לאחר שנודע על הבחירה בפרנקו.

ניצב פרנקו הוא אחד המועמדים הבולטים להתמונת לתפקיד מפכ"ל המשטרה לאחר שדודי כהן יסיים את תפקידו. פרנקו היה מועמד לתפקיד גם בקדנציה הקודמת - אך לאור מסקנות וועדת זיילר שקבעה כי פרנקו לא יוכל להתמנות למפכ"ל באותו הסבב אלא רק בזה שאחריו - מינויו נדחה.