"הנכם מוזמנים לחגוג איתי את יום הולדתי ה-3 בשבי חמאס"

החייל החטוף יציין את יום הולדתו ה-22 ביום חמישי הקרוב, כשהוא עדיין מוחזק בשבי. לקראת האירוע הופץ מכתב המחקה את כתב ידו וקלטת בה מחקים את קולו המזמינים את הציבור להשתתף ב"חגיגת" יום ההולדת השלישי של שליט בשבי

ביום חמישי הקרוב, ה-28.8 יחול יום הולדתו ה-22 של החייל החטוף גלעד שליט. זה יהיה יום ההולדת השלישי של שליט בשבי, ולקראת האירוע העצוב הופצה במיילים הקלטה המחקה את קולו של החייל החטוף, המזמין לחגוג עמו את יום הולדתו.

בנוסף להקלטה הופצו גם מכתבים, עם חיקוי לכתב ידו של שליט - בהם נכתב: "אני החייל החטוף גלעד שליט, בן אביב ונועם שליט. הנכם מוזמנים לחגוג איתי את יום הולדתי השלישי בשבי חמאס". שליט מוחזק בשבי מאז ה-25.06.06.

מי שעומד מאחורי היוזמה הזו הם ככל הנראה "מטה החברים למען החטופים" שבין יתר הפעולות שערכו להעלות את מודעות הציבור למאבק לשחרור החיילים היו עריכת ליל הסדר מול בית ראש הממשלה ושליחת משלוחי מנות מוכתמים בדם לח"כים בפורים.

ובתוך כך, מוקדם יותר החודש פרסם העיתון "א-שרק אל אווסט", היוצא לאור בלונדון כי בחמאס קוראים להוציא מידי המצרים את תיק התיווך במגעים לשחרורו של חייל החטוף ולהעבירו למתווך הגרמני שקישר במשא ומתן בין ישראל לחזבאללה בעסקת חילופי השבויים האחרונה.

בשבוע שעבר צוטטו מקורות דיפלומטיים בעיתון הסעודי "עוכאז" אשר טענו כי ישנה מגמה מצד חמאס לסגת מחידוש שיחות המשא ומתן לעסקה לשחרור גלעד שליט. המקורות הבהירו כי הקפאת ההתקשרויות תימשך עד אשר המצב הפוליטי בישראל יתבהר בעקבות הודעתו של אהוד אולמרט להתפטר לאחר הבחירות המקדימות במפלגתו.