מועמד לנשיאות פקיסטן: האלמן של בנזיר בוטו

אסיף עלי זרדארי, האלמן של ראש ממשלת פקיסטן שנרצחה לפני הבחירות לפרלמנט, יהיה מועמד המפלגה הגדולה במדינה לנשיאות. הוא צפוי להחליף בתפקיד את פרווז מושארף, שהתפטר השבוע אחרי לחץ כבד של הקואליציה

מפלגת העם של פקיסטן (PKK) הודיעה אמש (שבת), כי אסיף עלי זרדארי, האלמן של ראש ממשלת פקיסטן לשעבר, בנזיר בוטו, שנרצחה בחודש דצמבר, יהיה מועמד המפלגה לנשיאות המדינה.

הבחירות לנשיאות ייערכו ב-6 בספטמבר בפרלמנט של איסלמבאד, אחרי שהנשיא פרווז מושארף התפטר השבוע מתפקידו בעקבות לחץ כבד של שתי המפלגות הגדולות במדינה שאיימו לפתוח נגדו בהליך הדחה.

"אסיף עלי זרדארי קיבל את ההצעה של מפלגת העם הפקיסטנית, שבחרה בו פה אחד, ויהיה מועמד המפלגה לתפקיד הנשיא", אמר במסיבת עיתונאים חגיגית בכיר במפלגה, מיאן ראזה רבאני.

זרדארי צפוי לזכות ברוב הקולות של צירי הפרלמנט, כיוון שהוא עומד בראש המפלגה הגדולה בפקיסטן. אולם, המפלגה השנייה בגודלה, בראשה עומד ראש הממשלה לשעבר נוואז שריף, הודיעה כי תתמוך במועמדותו רק אם סמכויות הנשיא יקוצצו.

בינתיים ממשיכות שתי המפלגות לחשוב על פתרונות למצב הכלכלה והביטחון של המדינה, שהידרדרו בתקופת שלטונו של מושארף. בימים האחרונים נהרגו בפקיסטן כמעט 80 בני אדם בפיגועים שביצעו הקיצוניים המוסלמים.

ביום חמישי נהרגו כ-70 בני אדם בפיגוע כפול מחוץ למבנה של התעשייה הביטחונית ואתמול נהרגו שמונה שוטרים בפיצוץ נוסף. בתגובה תקף צבא פקיסטן מעוזי מורדים מצפון מזרח לעיר הבירה והרג 35 חמושים.