"טס" במהירות 217 קמ"ש ואמר לשוטרים: לא שמתי לב

רוכב אופנוע בן 40 מבת ים נתפס כשהוא נוהג במהירות 217 קמ"ש בין רשפון לנתניה. התירוץ המקורי לפיו לא שם לב למד המהירות לא הרשים את השוטרים ורישיונו נשלל במקום. רוכב אחר, שנהג במהירות 221 קמ"ש, הצליח להימלט

למרות סוף השבוע הקטלני, במהלכו נהרגו בכבישי ישראל חמישה בני אדם, הנהגים ממשיכים להשתולל. במהלך מבצע אכיפה מיוחד שערכה אתמול (שבת) משטרת התנועה הארצית, נתפס בכביש החוף בין מחלף רשפון למחלף נתניה רוכב אופנוע ש"טס" במהירות של לא פחות מ-217 קמ"ש.

בבדיקה שערכו השוטרים התברר, כי לרוכב שנעצר, בן 40 מבת ים שנהג על אופנוע בנפח 600 סמ"ק, יש 57 הרשעות תנועה קודמות. כשנשאל על ידי השוטרים מדוע נהג במהירות גבוהה שכזו, סיפק הסבר מקורי ואמר שכל כך נהנה מהרכיבה שלא שם לב למד המהירות. רישיונו נשלל במקום והוא זומן להליך שיפוט מהיר בבית המשפט.

"המבצע יצא לדרך בעקבות ריבוי התאונות בהן מעורבים רוכבי אופנועים", סיפר לחדשות nana10 רפ"ק אמיר ג'יבלי מאגף התנועה של מרחב שרון. "יש לציין שהמהירות הגבוהה ביותר שנמדדה במהלך המבצע לרוכב אופנוע היתה 221 קמ"ש, אולם נסיעתו המהירה לא אפשרה לנו לתפוס אותו".

ג'יבלי הוסיף, כי במבצע כזה לא ניתן להסתפק בניידות מהירות בצד הדרך, שמאותתות לנהגים לעצור. "המבצע הזה מחייב הפעלה של מסוק, שעוקב אחר הרוכב מן האוויר, וניתן לעצור אותו רק אחרי מספר קילומטרים".

במשטרת התנועה אמרו היום, כי המבצעים ללכידת נהגים שמשתוללים על הכבישים יימשכו גם בשבועות הקרובים כחלק מהמלחמה בתאונות הדרכים.

בתוך כך עצרה היום המשטרה נהג רכב כבן 30 ממזרח ירושלים, שנתפס סמוך לצומת השומרוני הטוב שבכביש מספר 1, כשהוא נוהג במהירות של 200 קמ"ש במקום בו המהירות המותרת היא 90 קמ"ש. רישיונו נשלל והוא זומן לבית המשפט.