למרות הדיווחים על מותו: פורסם סרטון של סגנו של בן לאדן

אתר אינטרנט המקושר לאל-קאעדה פירסם סרטון ובו דמותו של מספר 2 בארגון, איימאן אל-זוואהירי, סגנו של בן לאדן. לא ידוע מתי צולם הסרטון, אך בכיר הארגון מופיע בו כשהוא משבח את החמושים שנהרגו בהפגזה בפקיסטן, בה לפי הדיווחים הוא נהרג או לכל היותר נפצע אנושות

סרטון וידאו שבו נראה סגנו של בן לאדן, איימאן אל זוואהירי, התפרסם אתמול בערב (שבת) באתר אינטרנט המזוהה עם ארגון אל-קאעדה. לא ברור מתי צולם הסרט, אך זהו הסרטון השני בדמותו שמתפרסם מאז שדווח כי הוא נהרג או לכל היותר נפצע אנושות במהלך הפגזה בפקיסטן. בסרטון זה נראה אל זווהאירי משבח את שני פעילי הארגון שנהרגו בהתקפה.

בסרטון קרא בכיר הארגון לפעילי הארגון שנהרגו במתקפה שהידים וגיבורים, וקרא למוסלמים לנקום את מותם והמשיך בדרכם -דרך הג'יהאד. "הם עלו לשמיים לבקש מהאל להעניש את האמריקאים ואת הממשלה הפקיסטנית הבוגדנית", כך אמר אל-זווהאירי בסרטון השני מאז שדווח כי גם הוא נהרג במתקפה אווירית של חיל האוויר האמריקני, בה נהרגו על פי דיווחים שישה פעילי הארגון.

הדיווחים על מותו של אל-זווהאירי או לכל היותר על פציעתו האנושה במתקפה מקורם במכתב שנמסר לכתבת לארה לוגן מרשת CBS האמריקנית, בה נכתב כי סגנו של בן לאדן סובל מפצעמים קשים ומזוהמים ונדרשת עבורו עזרה רפואית דחופה.

המכתב נכתב יממה לאחר ההתקפה האווירית האמריקנית. מומחים שבדקו את המכתב העריכו כי אין מדובר בזיוף. אם הדברים נכונים מדובר בצעד דרמטי של האמריקנים נגד אל קאעדה, כי סגנו של בן לאדן הוא המוח שעומד מאחורי הארגון.