לבנון: האמירה לפיה ישראל תגיב בחוזקה אם חיזבאללה יתקוף - איום

הקבינט הלבנוני החליט להתלונן באו"ם על דבריו של אולמרט. ראש ממשלת לבנון פואד סניורה הוסיף ואמר כי מי ששמע את דבריו של אולמרט לפיהם ישראל לא הכתה בחיזבאללה במלוא כוחה בפעם הקודמת, היה יכול לחשוב "שישראל המטירה פרחים על לבנון" במלחמה האחרונה

הקבינט הלבנוני החליט על הגשת תלונה רשמית לאו"ם נגד ישראל - בגין התבטאויותיו של ראש הממשלה אהוד אולמרט מהשבוע האחרון.

אולמרט אמר השבוע כי אם חיזבאללה יתקוף - ישראל תכה בחזרה חזק יותר מאי פעם. ראש הממשלה אמר עוד כי במלחמת לבנון השנייה ישראל לא השתמשה בכל האמצעים שעומדים לרשות והוסיף "אם לבנון תהפוך למדינת חיזבאללה, לא נגביל את עצמנו בתגובה".

הקבינט הלבנוני החליט כי המדובר באיום וראש הממשלה הלבנוני, פואד סניורה אמר "מי ששומע את האיומים של הבכירים הישראלים חושב שישראל המטירה פרחים על לבנון במלחמה האחרונה".

ובתוך כך, מוקדם יותר היום התפרסמו איומים של בכירים בחיזבאללה לפיהם הנקמה בישראל על מותו של רב המחבלים עימאד מורנייה קרבה. "הנקמה תהיה מרעידה וצפויות הפתעות גדולות" אמר השייח אחמד מוראד, בכיר בהנהגת חיזבאללה בדרום לבנון.

מוראד אמר עוד כי ארגונו מתכוון להוציא לפועל פעולת נקמה נגד מטרות ישראליות בקרוב מאוד. "לא ניתן לישראל ולגנרלים שלה להינות מיציבות". עיתון כווייתי פירסם ראיון עם גורם בכיר אחר בחיזבאללה שאמר כי "הנקמה על חיסולו של מורנייה היא עובדה מוגמרת שתתרחש במוקדם או במאוחר".