ארה"ב: הצבא הרוסי נסוג מגאורגיה בקצב של חילזון

גנרל אמריקני בטביליסי מאיץ במוסקבה ליישם את הסכם הפסקת האש עם גאורגיה ולהוציא את כוחותיה מהמדינה. לדבריו אם אכן מתבצעת נסיגה רוסית הקצב שלה איטי מדי, והרוסים נסוגים ממעט מדי שטחים

הגנרל הבכיר ג'ון קראדון אמר היום (שישי) כי הנסיגה הרוסית מגאורגיה כמעט ואינה מורגשת. "לפי המידע שבידי, אם הרוסים נסוגים הם עושים זאת בקצב של חילזון - מעט מדי והרבה יותר מדי לאט".

גנרל רוסי בכיר אמר אתמול כי יכולים לעבור עוד עשרה ימים עד שהכוחות יעזבו.

מוקדם יותר השבוע אמר נשיא גיאורגיה, מיכאל סאאקשווילי בראיון לסוכנות הידיעות איי.פי, כי הוא אינו מאמין שרוסיה תיישם את מחוייבותה להסיג את כוחות הצבא שלה בימים הקרובים ממרבית השטח הריבוני של ארצו שתפסה במהלך המלחמה.

סאאקשווילי הודה שאין הרבה שגיאורגיה יכולה לעשות בנידון אבל הבטיח "התנגדות פאסיבית" כמו הפגנות והתנגדות אזרחית באזורים הכבושים. עוד אמר סאאקשווילי כי רוסיה אמנם מדללת את כוחותיה בכמה מהערים שכבשה בארצו אך בה בעת תופסת אחיזה בשטחים אחרים בה.

ובתוך כך, סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת הבוקר כי אזור החיץ אותו רוסיה מתכננת לאייש ב-500 חיילים יעבור דרך הכביש הראשי של גאורגיה שמוביל ממזרח המדינה למערבה - כביש שמהווה את עורק החיים של כלכלת גאורגיה.

מוסקבה הודיעה כי למרות הנסיגה מגאורגיה, היא תשאיר כח של 500 חיילים באזור "אחריות רוסית" בעומק גאורגיה. גורמים במוסקבה אומרים כי אזור האחריות הרוסית הוא חלק מהסכם בין מוסקבה לטביליסי, הסכם שנחתם עוד בטרם הקונפליקט הנוכחי בין המדינות, אולם טרם מומש.