"רוסיה משחקת משחק מסוכן"

בדרכה לכינוס החירום של נאט"ו בבריסל אמרה מזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס כי המערב נחוש למנוע מרוסיה להשיג ניצחון אסטרטגי בעקבות תקיפתה בגיאורגיה. לדבריה, רוסיה אינה יכולה להשתמש בכוח מופרז בגיאורגיה מבלי לצפות לשלם על כך מחיר בין-לאומי

מזכירת המדינה האמריקנית, קודוליזה רייס, אמרה אמש (שני) כי המערב נחוש למנוע מרוסיה להשיג ניצחון אסטרטגי בעקבות תקיפתה בגיאורגיה. לדבריה ניסתה רוסיה להביא להחלשת השלטון הדמוקרטי בגיאורגיה, לפגוע בכלכלתה של המדינה ובתשתיות שלה.

"רוסיה אינה יכולה להשתמש בכוח מופרז בגיאורגיה מבלי לצפות לשלם על כך מחיר בין-לאומי. זה לא יכול להיות ורוסיה תשלם על מעשיה". דברי רייס, הנמצאת בדרכה לכינוס שרי החוץ של ברית נאט"ו שידונו במסר שצריכה הברית להעביר לרוסיה בתגובה לפלישתה לגיאורגיה.

ארה"ב היא שקראה לכינוס החירום של שרי נאט"ו וזאת על מנת לגבש תגובה בין-לאומית אחידה בתגובה לפלישה הרוסית לגיאורגיה. עוד צפויים שרי הברית לדון בסיוע הבין-לאומי שיוגש לגיאורגיה על מנת לבנות מחדש תשתיות שנהרסו במהלך הקרבות עם רוסיה. כמו כן תעסוק הפגישה גם בהסגת הכוחות הרוסיים מגיאורגיה, על פי הסכם הפסקת האש עליו חתם נשיא רוסיה דמטרי מדבדב.

"דרך פעולתה של רוסיה בגיאורגיה היא חלק מתבנית אסטרטגית צבאית שאנו רואים לאחרונה מרוסיה – זו לא הפעם הראשונה שאנו נתקלים בהתנהגות כזו מצידה". רייס התייחסה בדבריה גם לחידוש טיסות המפציצים הרוסיים לחופי אלסקה ואמרה כי "רוסיה משחקת משחק מסוכן מאוד ואולי עליה לשקול זאת מחדש".