דיווח: חיזבאללה מאמן לוחמים עיראקיים באיראן

על פי הערכות של המודיעין האמריקני בעיראק, כ-1,000 לוחמי מיליציה עיראקיים מאומנים בארבעה מוקדים שונים באיראן על ידי יחידות עילית איראניות ולוחמים לבנוניים מטעם חיזבאללה. הלוחמים מיועדים לשוב לארצם בחודשים הקרובים, להתנקש בבכירים במדינה ולהילחם בכוחות צבא עיראק וארה"ב

יחידות עילית איראניות ולוחמים לבנוניים מטעם חיזבאללה מאמנים מתנקשים שיעים עיראקים בארבעה מוקדים שונים באיראן וזאת על מנת שישובו בחודשים הקרובים לארצם להתנקש בבכירים במדינה כמו גם בכוחות צבא של עיראק וארה"ב. כך על פי דיווחים של קצין בכיר במודיעין האמריקני בעיראק.

שירות המודיעין העיראקי נערך כעת בנסיון לגלות מתי והיכן צפויים לחדור הלוחמים, לתחומי המדינה. על פי הדיווחים, בין המטרות שמיועדות להתנקשות על ידי הלוחמים נמצאים בין היתר גם שופטים רבים. זהותם לא נמסרה. בשלב זה החלו להפיץ ברחבי בגדד שלטי "מבוקשים" של חשודים העשויים לקחת חלק בצוות המתנקשים.

המקור האמריקני הודה כי חשף את המידע בניסיון ללחוץ על איראן להשעות את תוכנית האימונים ולמנוע מלוחמי המליציה לשוב לעיראק. כמו כן הודה הקצין האמריקני כי מטרת ארה"ב היא שממשלת עירק תנקוט צעדים להגנה על יעדי ההתנקשות. עוד נמסר כי ארה"ב מנסה לגרום לממשלה העיראקית להתעמת עם איראן בנוגע לדיווחים דרך ערוצים דיפלומטיים, ולהביא לכך שהזרמת התקציבים בעירק לבניה ושיקום לא תופסק. לטענת האמריקנים, באמצעות שיקום יציבותה של המדינה ובניית ביטחון העם העירקי בממשלתו, תפחת מידת התמיכה הפנימית בכוחות המליציה ותקשה עליהם לפעול.

הלוחמים צפויים לשוב לעיראק עד לחודש אוקטובר. על פי ההערכות מדובר בכ-1,000 בני אדם. המידע המודיעיני הגיע לידי ארה"ב על ידי לוחמי מליציה שנלכדו בעירק ומקורות נוספים במדינה. איראן מכחישה את הדיווחים כי היא מספקת תמיכה בקיצונים שיעיים המתאמנים בארצה.