ילדה ונערה טבעו למוות

הים ממשיך לגבות קורבנות: ילדה בת תשע טבעה למוות בחוף הגן הלאומי באשקלון • צוותי החילוץ וההצלה ניסו לאתרה במשך כשעה וחצי אחרי שנכנסה למים ולא יצאה, ולבסוף נאלצו לקבוע את מותה • זמן קצר לאחר מכן, נקבע מותה של נערה בת 14 ממזרח ירושלים, שגופתה נפלטה אל החוף של ראשון לציון • אביה ושלושת אחיה הקטנים חולצו בשלום • הם הועברו במצב קל לבית החולים "וולפסון"

ערב של טרגדיות בחופי הים: ילדה בת תשע מתה אמש (שישי) אחרי שטבעה ונסחפה בחוף הגן הלאומי של אשקלון, זמן קצר לאחר מכן נקבע מותה של נערה בת 14, שנסחפה למים עם ארבעה מבני משפחתה בחוף היום של ראשון לציון.

הילדה שטבעה באשקלון נכנסה למים סמוך לשעה שמונה בערב ואחרי שלא יצאה, דיווחו אזרחים שהיו במקום על האירוע למוקדי החירום. למקום הוזעקו סירות של השיטור הימי, שהחלו בחיפושים בסיוע ספינה של חיל הים ומסוק.

אחרי חיפושים שנמשכו כשעה וחצי, אותרה הילדה וחולצה על ידי צוות של השיטור הימי כשהיא ללא דופק וללא נשימה. צוות טיפול נמרץ של מד"א החל לבצע בה פעולות החייאה והחל לפנותה לבית החולים "ברזילי" בעיר, אך בדרך נאלץ רופא לקבוע את מותה.

באותה השעה התקבל דיווח על מספר אנשים שנסחפו אל הים בחופה הצפוני של ראשון לציון. כוחות החילוץ הגדולים שהחלו בחיפושים הצליחו לחלץ מן המים גבר, תושב מזרח ירושלים, שסיפר כי נכנס לים עם ארבעה מילדיו.

בהמשך החיפושים נפלטה אל החוף גופת בתו, בת 14, והצוותים הרפואיים נאלצו לקבוע את מותה במקום בתום פעולות החייאה שלא צלחו. במקביל הצליחו צוותי השיטור הימי לחלץ מן המים את שלושת הילדים האחרים – בני 7, 10 ו-13. מצבם הוגדר קל ובתום טיפול ראשוני הם פונו לבית החולים "וולפסון" שבחולון.

בתום הבדיקות הרפואיות, יזומן האב לחקירה במשטרה, בה ייאךץ להסביר מדוע נכנס אל המים בשעה כה מאוחרת במקום בו הרחצה אסורה על פי חוק. במשטרה מבקשים להזכיר, כי הרחצה בשעות החושך בהן אין מצילים מסוכנת.