"הצבא הרוסי ממשיך להתקדם"

הנשיא הגאורגי טוען, כי למרות הסכם הפסקת האש עליו חתם, ממשיכים הטנקים הרוסיים להתקדם לעומק השטח הגאורגי • הרוסים מתקדמים, לדבריו, לעבר הערים חשארי ובורג'ומי שמדרום-מערב למחוז דרום אוסטיה • "כעת יש לנו אזור נרחב יותר של הכיבוש הרוסי בשטחנו", אמר סאאקשווילי • לדיווח אין אישור ממקורות אחרים • קודם לכן אמר הנשיא הגאורגי כי ארצו "לעולם לא תשלים עם כיבוש של שטחיה על ידי רוסיה"

מספר שעות בלבד אחרי שחתם על הסכם הפסקת אש עם הרוסים, טען אמש (שישי) נשיא גאורגיה, מיכאיל סאאקשווילי, כי הצבא הרוסי ממשיך להתקדם לעומק השטח הגאורגי.

לדברי סאאקשוולי, שיירות של טנקים רוסיים מתקדמות לעבר הערים חשארי ובורג'ומי שמדרום-מערב למחוז דרום אוסטיה, בו החל הימות בין הצדדים. "כעת יש לנו אזור נרחב יותר של הכיבוש הרוסי בשטחנו", אמר הנשיא הגאורגי לעיתונאים.

לידיעה אין עדיין אישור ממקורות אחרים. טרם התקבלה תגובתם של לשכת הנשיא ומשרד ההגנה הרוסיים.

קודם לכן הערב הודיע סאאקשווילי במסיבת עיתונאים משותפת עם מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, שהגיעה לטביליסי, כי הוא חתם על הסכם הפסקת אש על פי המתווה שהציע האיחוד האירופי. עם זאת, תקף הנשיא הגאורגי את מדיניותם של הרוסים, כינה אותם "ברברים" והביע ביקורת גם נגד מדינות המערב, שלא סייעו לדבריו לארצו.

"אנחנו מסתכלים לרוע ישר בעיניים. גאורגיה לעולם לא תשלים עם כיבוש של שטחיה על ידי רוסיה", הצהיר סאאקשווילי והזכיר כי הזהיר כבר חודשים מפני כוונותיהם התוקפניות של הרוסים.

מזכירת המדינה האמריקנית אמרה מצידה כי גם הנשיא הרוסי, דמיטרי מדבדב, יחתום על הסכם הפסקת האש, ומשמעות הדבר היא שהרוסים יצטרכו לעזוב מייד את גאורגיה. "גאורגיה הותקפה", הבהירה רייס את העמדה האמריקנית, "וכעת הנסיגה הרוסית צריכה להתקיים ולהתקיים עכשיו".

מזכירת המדינה, שהגיעה לטביליסי אחרי שנועדה בפריז עם יוזם המתווה להפסקת האש, נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, אמרה כי המתקפה הרוסית על גאורגיה תשפיע בטווח הארוך על מוסקבה. "הגיע הזמן להתחיל בדיונים על ההשלכות של מה שרוסיה עשתה. זה מוביל אותנו לשאלה איזה תפקיד רוסיה רוצה לשחק בפוליטיקה הבינלאומית".