"ישראל מפרה את ההחלטה 1701"

מפקד כוחות יוניפי"ל תקף את ישראל ואמר כי היא, ולא חיזבאללה, מפרה את הסכם הפסקת האש בלבנון. הוא הוסיף, כי חיל האוויר הישראלי ממשיך לבצע גיחות מעל שמי לבנון והכחיש את הפרסומים לפיהם חייליו קיבלו פקודה לחלץ טייסים של חיל האוויר, אם יופלו

בעוד שגורמים בכירים בישראל, ובראשם שר הביטחון אהוד ברק, מאשימים את כוחות יוניפי"ל בכך שאינם פועלים מספיק נגד חיזבאללה כדי לאפשר את יישום ההחלטה 1701, יצא אתמול (שישי) מפקד הכוחות, הגנרל קלאודיו גרציאנו, דווקא נגד ישראל.

בתדרוך לכתבים שנערך הלילה (שישי) במטה האו"ם בניו יורק, אמר גרציאנו כי ישראל היא היחידה שמפרה את החלטת האו"ם אשר הביאה לסיומה של מלחמת לבנון השנייה, וכי בשטח השיפוט של יוניפי"ל לא נרשמו כל הפרות להחלטה מצד חיזבאללה.

הגנל גרציאנו תקף בין היתר בחריפות את המשך הגיחות של חיל האוויר הישראלי בשמי לבנון וכן את מה שהוא כינה "כיבושו הישראלי של מחצית מהכפר רג'ר", שבשטחו עובר הגבול בין המדינות.

כמו כן, הכחיש מפקד כוחות יוניפי"ל את הדיווחים לפיהם חייליו קיבלו פקודה לחלץ את טייסי חיל האוויר, במידה שיופלו בשמי לבנון, ולהעבירם לידי צה"ל. "במקרה כזה הטייס יימסר לידי צבא לבנון בלבד", הבהיר גרציאנו.