"כל כך חיכינו לשובך וקיבלנו בסוף ארון"

מאות הגיעו לבית העלמין בחיפה לטקס גילוי המצבה מעל קברו של אלדד רגב, שגופתו הוחזרה במסגרת העסקה עם חיזבאללה. דודו אמר בטקס: "רצינו שתחזור, אבל לעצרנו קיבלנו ארון מתים". שעה לאחר מכן התקיים טקס גילוי המצבה מעל קברו של אהוד גולדווסר

(51 שניות)

בבית העלמין הצבאי שבחיפה הסתיים בצהריים (שישי) טקס גילוי המצבה של אלדד רגב, שגופתו הוחזרה לישראל בחודש שעבר במסגרת עסקת חילופי השבויים בין ישראל לחיזבאללה.

בטקס השתתפו בני משפחתו ורבים מחבריו של רגב. בנוסף נכחו בני משפחת גולדווסר ומשפחתו של גלעד שליט.

בגל"צ שודרו דבריו של מיכאל הלפנד, דודו של אלדד, שאמר מספר דברים לזכרו מעל לחלקת הקבר: "קיווינו, אלדד, שנזכה לחוג בשמחה את יום חזרתכם, שלך ושל אודי מהשבי, אך לא כך לצערנו התגלגלו הדברים ואתם חזרתם אלינו בארונות מתים".

30 יום חלפו מאז הוחזרו גופותיהם של אלדד רגב ואהוד גולדווסר במסגרת עסקת השבויים עם חיזבאללה. במסגרת העסקה הוחזר ללבנון המחבל סמיר קונטאר, שרצח 4 בני אדם בפיגוע בנהריה בשנת 1979. בנוסף הוחזרו לחיזבאללה 199 גופות של אנשיו ושל מחבלים פלסטיניים.

בהלווייתו לפני כחודש ספד לאלדד אחיו עופר: "אלדד אני עומד כאן היום עצוב, בוכה, אבל גאה. אני גאה במדינה שלי שנלחמה איתי כדי שתחזור. אני גאה בכל אזרח ואזרח שהרגיש שאתה אח שלו בדיוק כמוני. אני גאה בערבות ההדדית שהרעיפו עלינו, על המשפחה. אני גאה להיות שייך לאוהבים ולא לשונאים. נוח בשלום אלדד, חזרת הביתה".

לאחר מכן התקיים בחלקה הצבאית שבבית העלמין בנהריה, טקס גילוי המצבה של אהוד גולוודסר שגופתו הוחזרה אף היא לישראל במסגרת העסקה.