סקר המתפקדים של קדימה: לבני מובילה במירוץ לראשות קדימה

לראשונה נערך סקר לפי ספר המתפקדים הסגור של המפלגה. דיכטר ושטרית קיבלו 4% כל אחד • כשנשאלו המתפקדים למי יצביעו אם רק לבני מופז יתמודדו שרת החוץ קיבלה 39% מהקולות ו-33% מהמתפקדים אמרו כי יצביעו לשר התחבורה • 32% מכלל המתפקדים אמרו כי הם לא יודעים למי יצביעו

ציפי לבני היא המועמדת המובילה לראשות מפלגת קדימה - כך קובע סקר חדשות 10, שנערך על פי ספר המתפקדים העדכני של התנועה. הסקר שנערך בשיתוף עם מכון דיאלוג ועל ידי פרוסור קמיל פוקס מעלה, כי 35% מהמתפקדים הרשומים בספר המתפקדים העדכני של המפלגה - יצביעו לציפי לבני, 25% בלבד יצביעו לשאול מופז ואבי דיכטר ומאיר שטרית מקבלים 4% בלבד כל אחד.

כשנשאלו המתפקדים למי יצביעו אם המתמודדים יהיו רק ציפי לבני ושאול מופז 39% ענו כי יצביעו ללבני, 33% אמרו כי קולם מובטח למופז.

זו הפעם הראשונה בה מתפרסם סקר על פי ספר המתפקדים הסגור של המפלגה.

פרופסור קמיל פוקס: זהו סקר מאוד גדול של 1200 מתפקדים וקיבלנו תוצאות מאוד יציבות במשך כל היום. לא ברור מה יקרה ביום הבחירות, אבל מבחינת ההרגשה של האנשים הסקר מאוד אמין.

רביב דרוקר: המירוצים של דיכטר ושטרית נראים כרגע אבודים לגמרי. אם בודקים את 32% שאמורו שהם לא יודעים למי יצביעו - ברור שלבני תנצח בסיבוב הראשון, וזאת אפילו מבלי שדיכטר ושטרית יסירו את מועמדותם. עם זאת, יש תחושה שפעילי השטח נוטים לטובתו של מופז. צריך גם לשים לב, שבמגזר הערבי אמרו הרבה שהם לא יודעים למי יצביעו - יכול להיות שעל הקול הערבי מופז יכול לבנות.