"כמו המראות ממלחמות הבלקן"

לאחר שהקרמלין דחה באופן חד משמעי את ההצעה להפסקת אש שהציעה גיאורגיה כינס סאאקשווילי מסיבת עיתונאים ואמר והאשים את רוסיה ברצח עם. סאאקשווילי קרא לעזרת הקהיליה הבינלאומית במציאת פתרון למצב

במסיבת עיתונאים שכינס היום (שני) נשיא גאורגיה מיכאל סאאקשוילי השווה הנשיא הגיאורגי את המראות הקשים של הקרבות עם רוסיה, לאלה מהבלקן בשנת 1990, והאשים את רוסיה ברצח עם - האשמה שהרוסים הפנו שוב ושוב כלפי גאורגיה.

סאאקשוילי חתם על ההצעה להפסקת אש עם רוסיה ואולם בשעות הצהריים הודיע דובר הקרמלין כי רוסיה דוחה את הסכם הפסקת האש עליה חתם נשיא גאורגיה, בנוכחותם של שר החוץ הצרפתי ועמיתו הפיני.

על פי ההודעה נמסר כי צבא גאורגיה עדיין נלחם בשטח וכי רוסיה איננה מוכנה אפילו לשקול חתימה על הסכם הפסקת אש בשלב

נשיא גיאורגיה קרא למערב לעזור במציאת פתרון למצב הקשה הוסיף ואמר במסיבת העיתונאים כי במהלך הלחימה העזה, הפילו הכוחות הגאורגים 18 או 19מטוסי קרב רוסים והרגו מאות חיילים והשיבו לתקיפה על העיר גורי. סקשווילי טען כי לרוסיה 500 טנקים ו-25,000 חיילים בתוך גיאורגיה.

הלחימה העזה נמשכה לאורך כל היום, כאשר רוסיה תגברה את הכוחות במחוז הבדלני אבחזיה, המונים 9,000 חיילים ו-350 משוריינים. עם תגבור הכוחות הציעה רוסיה לגאורגיה אולטימטום לפיו היא תניח את נשקה, בתמורה לכך שכוחות הצבא הרוסיים לא ייכנסו לאבחזיה, אך גאורגיה דחתה את ההצעה.

סוכנות הידיעות הרוסית דיוחה הבוקר כי שלושה משקיפי שלום רוסים נהרגו ו-18 חיילים נוספים נפצעו במתקפה של צבא גיאורגיה בבירת דרום אוסטיה, צחינוואלי.