שני ניצחונות ממדליה

הג'ודוקא הישראלי (במשקל של עד 60 ק"ג) גל יקותיאל ניצח בבית הניחומים ורחוק שני ניצחונות מהארד. גוסטומלסקי, נבו, ובארי יקפצו מאוחר יותר לבריכה

גל יקותיאל הפסיד הבוקר (שבת) בצורה דרמטית ומאכזבת במיוחד בשמינית גמר תחרות הג'ודו עד 60 ק"ג. הישראלי נוצח ע"י דמיטרי דראגי הצרפתי באיפון במהלך תוספת הזמן. לשמחתו של יקותיאל, דראגי ניצח גם ברבע הגמר ושלח את הישראלי לבית הניחומים.

את בית הניחומים החל יקותיאל ברגל ימין עם ניצחון על נסטור חרגיאני הגאורגי, בזכות קוקה שניתנה לו בגין פסיביות של יריבו. היריב הבא שלו היה רוסלאן קישמאחוב הרוסי, בקרב שהיה משעמם למדי כששני המתחרים ממעטים לתקוף. גם קרב זה הלך לתוספת זמן ושם תרגיל יפה של יקותיאל העניק לו קוקה וניצחון. יריבו של הישראלי בגמר בית הניחומים (סביב 13:00 שעון ישראל) יהיה הבריטי קרייג פאלון, אלוף אירופה ב-2006. ניצחון גם עליו יעלה את יקותיאל לקרב ישיר על מדליית הארד.

יקותיאל החל את היום עם ניצחון בסיבוב הראשון על צגנבטאר השווטאר המונגולי, מדליסט הארד מאתונה. הקרב נפתח בצורה שקולה. אחרי דקה אחת החל יקותיאל ליזום יותר. אלא ששני המתחרים היו קצת פסיביים ובתום חמש דקות סיימו ללא ניקוד והמשיכו מיידית להארכה, בה כל ניקוד מעניק ניצחון. כחצי דקה מפתיחת ההארכה יקותיאל השיג קוקה והכריע את הקרב.

"זה היה קרב קשה", סיכם אלכס אשכנזי, מאמנו של יקותיאל. "למונגולי יש כושר מצוין. היריב הבא זה הקרב הכי קשה, הצרפתי הוא כישרון ענק".

ואכן, הצרפתי התגלה לא רק ככישרון אלא גם כווינר. יקותיאל פתח היטב, אבל באמצע הקרב נפגע באף והחל לדמם. דקה ו-40 שניות לסיום הקרב קיבל דראגי אזהרה על פסיביות שתורגמה לקוקה לטובת הישראלי, שרק היה צריך להחזיק מעמד אבל 9 שניות לסיום ספג קוקה שגררה את הקרב להארכה ומנעה מיקותיאל ניצחון. מיד עם פתיחת תוספת הזמן הכריע דראגי את ההתמודדות באיפון.

מאוחר יותר בבריכה. אניה גוסטומלסקי, בפעם השניה במשחקים האולימפיים, תנסה להעפיל לחצי הגמר במשחה הנחשב לאחד החזקים שלה -100 מ' פרפר. גל נבו יתחרה ב-400 מ' מעורב, ויהיה חייב לרשום תוצאה בין 8 הטובות מכיוון שאין במשחה זה חצי גמר. הסיכוי, איך לומר, לא גדול. השחיין האחרון, תום בארי, שהגיע בעיקר בשביל ה-200 מ' חזה, ינסה לרשום תוצאה מכובדת ב-100 מ' חזה.