גורם מצרי: עצרנו 587 מהגרים מאפריקה שניסו להסתנן לישראל

לדברי גורם ביטחוני במצרים, מאז תחילת השנה נעצרו בגבול ישראל-מצרים 587 מהגרים אפריקנים, רובם מאריתריאה, שניסו להסתנן לישראל. 19 מהגרים נורו למוות על ידי השוטרים המצרים. "קיימת עלייה ברורה במספר המהגרים שמנסים להסתנן לישראל", סיפר הגורם

גורם ביטחוני במצרים חשף אמש (שישי) נתונים על מאבקה של המשטרה המקומית במהגרים האפריקנים שמנסים להסתנן לישראל, וסיפר כי מאז תחילת השנה נעצרו באזור הגבול בין שתי המדינות 587 בני אדם.

כמעט מחצית מן העצורים, 249 במספר, הגיעו לדברי הגורם הביטחוני מאריתריאה. מדינות נוספות מהן נעצרו מהגרים רבים שניסו להסתנן לישראל הן סודן, ניגריה וחוף השנהב. רוב העצורים מגיעים אמנם ממדינות אפריקה, אך מסתבר כי בבתי המעצר במצרים מוחזקים גם 15 אזרחים גאורגים שניסו להגיע לישראל.

"קיימת עלייה ברורה בכמות המהגרים ומסודן שמנסים להסתנן לישראל", סיפר הגורם. "אנחנו יודעים שמספר מהגרים גם הצליחו להיכנס לישראל". המשטרה המצרים הגבירה השנה את הפיקוח באזור הגבול ועושה כל שביכולתה כדי למנוע את מעבר המהגרים לשטח ישראל. מאז תחילת השנה ירו השוטרים המצרים למוות ב-19 מהגרים אפריקנים ופצעו עשרות נוספים.

בארגון זכויות האדם "אמנסטי" אישרו כי בשנה האחרונה חלה עלייה במספר המהגרים האפריקנים שמבקשים להגיע לישראל בחיפוש אחרי חיים טובים יותר, אך רובם לא מצליחים להגיע ליעדם.

עוד נמסר, כי רוב המהגרים שנעצרים במצרים מגורשים בחזרה למדינותיהם, למרות התנגדותה של האו"ם לגירוש אזרחי אריתריאה לארצם, מחשש שיעברו התעללות במחנות הצבא, לשם הם בדרך כלל מועברים.