דרום אוסטיה: יותר מ-1,000 אזרחים הרוגים

הקרבות העזים בקווקז נמשכים: נשיא דרום אוסטיה מדווח על 1,400 הרוגים בהפצצות על בירת המחוז • ארצות הברית החליטה לשגר לאזור נציג שיפעל למען הרגעת הרוחות, והביעה תמיכה ב"אחדות גאורגיה"

הלחימה בדרום אוסטיה מחריפה: נשיא המחוז, אדוארד קוקויטי, הודיע היום (שישי) בערב כי לא פחות מאלף וארבע מאות בני אדם נהרגו בקרבות המתרחשים באזור משעות הצהריים, ובעיקר בבירת החבל – צחינבלי.

במקביל לדבריו של קוקויטי, אמר בראיון טלוויזיוני שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, כי הוא מחזיק במידע שלפיו מתבצע באזור טיהור אתני.

בשעות הערב נהרגו שלושה חיילים גאורגים בהפצצה של מטוסי קרב רוסיים על בסיס של חיל האוויר המקומי - הנמצא 25 קילומטרים בלבד מבירת המדינה טבילסי.

נשיא גאורגיה, מיכאל סאאקשווילי, הביע תרעומת על כך שרוסיה פוגעת במטרות אזרחיות בארצו. "עשרות אזרחים נהרגו ורבים נפצעו. זהו הסיוט הגדול ביותר שעמו אדם עלול להתמודד", אמר. לדבריו, נמצאת גאורגיה "במצב התגוננות מול התוקפנות הרוסית".

מחלקת המדינה של ארצות הברית הודיעה כי בכוונתה לשלוח נציג לקווקז כדי לסייע בהרגעת הרוחות. בהודעה שהתפרסמה מטעם הביתה הלבן נכתב כי "ארצות הברית תומכת בשלמות גאורגיה".