פרס: סין יכולה להיות שחקנית מפתח בעצירת הגרעין האיראני

נשיא המדינה, שמעון פרס, נפגש עם מקבילו הסיני הו ג'ינטאו, בבייג'ינג. השניים דנו בחיזוק הקשרים בין המדינות. פרס אמר לג'ינטאו כי "סין יכולה לסייע בעצירת תכנית הגרעין האיראנית"

(17 שניות)

נשיא המדינה נפגש הבוקר (שישי) בבייג'ינג עם מקבילו הסיני, הו ג'ינטאו. השניים דנו בחיזוק הקשרים בין המדינות בנושאי כלכלה, חקלאות ורפואה.

פרס אמר לנשיא הסיני כי "סין יכולה להיות שחקנית מפתח במאבק לפירוק איראן מנשק גרעיני ותמיכה בטרור, כפי שעשיתם יחד עם ארה"ב מול צפון קוריאה. ישראל לא מבקשת להרוס את איראן, היא אינה מאיימת עלייה, כל רצוננו הוא שלום ויציבות במזה"ת, ללא פצצות גרעיניות וללא פיגועי טרור".

נשיא סין אמר לפרס כי"נמשיך לעמוד לצדכם ולעבוד יחד איתכם גם בעתיד כדי לחזק את האמון ההדדי בין ישראל לסין".

הוא הוסיף: "גם בנושאים מדיניים כבדי משקל נמשיך לשתף פעולה בהבנה הדדית ברורה. אנו מעוניינים לחזק את תרומתנו ליציבות ולשלום במזרח התיכון, אנו עוקבים אחר כל התפתחות אזורית במזרח התיכון ובאיראן ופועלים בצורה קונסטרוקטיבית כדי לחזק את תרומתה ומעורבותה של סין ליציבות ולשלום במזרח התיכון".

בסיום פגישתם הזמין הנשיא פרס את נשיא סין לביקור ממלכתי בישראל "זה זמן רב שלא ביקר נשיא סין בארצנו. ישראל תשמח מאוד לארח אותך ולהביע את הערכתה לחשיבותם של יחסי שתי המדינות". נשיא סין הודה על ההזמנה ואמר כי ישמח להגיע לביקור בישראל במועד נוח שיוסכם על ידי שני הצדדים.