חשד: תכנן לפגוע במאהבת כדי להפסיק את הריונה

גבר בן 42 מאור עקיבא, נשוי ואב לילדים, נעצר בחשד כי שילם כסף לשוטר לשעבר כדי שיפגע במאהבת שלו שנכנסה להריון, מחשש שהקשר ביניהם יתגלה. מזמין התקיפה מכחיש את המיוחס לו, אך מעצרם של השניים הוארך. האישה בחקירתה: "הילד בכלל לא שלו"

(23 שניות)

בית משפט השלום בחיפה האריך היום (שני) עד יום שישי את מעצרו של יוסי גבצו, בן 42 מאור עקיבא, החשוד כי שילם לאדם אחר כדי שיתקוף את המאהבת שלו על מנת שתפיל את עוברה. הוא, מצידו, מכחיש את המיוחס לו.

גבצו נעצר אתמול על ידי שוטרי היחידה המרכזית של מרחב חוף, אחרי שבמשטרה התקבל מידע מודיעיני לפיו ביקש מדוד פרידמן, שוטר לשעבר בן 55 מזכרון יעקב, לפגוע באישה בת 33 מבנימינה, עמה ניהל קשר רומנטי, תמורת תלשום כספי.

במהלך הקשר הרתה האישה וגבצו, נשוי ואב לילדים, שהסיק כי הוא אבי התינוק, ביקש ממנה להפסיק את הריונה על מנת לא לחשוף את הקשר ביניהם. משסרבה, החליט לשכור את שירותיו של פרידמן, כדי שיסייע לו לבצע את זממו. מעצרו של פרידמן הוארך עד יום רביעי.

האישה, שאמורה היתה להיות היעד לתקיפה, הופתעה כשזומנה על ידי השוטרים לגביית עדות ומסרו לה על התכנון של בן זוגה. היא סיפרה לחוקריה כי הילד כלל לא שלו וכי כלל לא הית חברתו של האיש. לדבריה, הקשר ביניהם החל כשביקשה לשפץ את ביתה ופנתה לצורך כך לחשוד, נגר במקצועו.

המשטרה מתכוונת להאשים את גבצו ואת פרידמן, שמעצרם כאמור הוארך, בקשירת קשר לביצוע פשע שידול להפסקת הריון ביודעין ושידול לחבלה בתנאים מחמירים.

במשטרה ציינו כי מדובר באירוע חמור, בו אדם תכנן לפגוע בזדון באישה אחרת והוסיפו: "החשוד מכחיש את המיוחס לו וטוען כי רק ביקש עזרה מחבר, שייעץ לו בדרך חוקית כיצד לפתור את הבעיה המביכה אליה נקלע".