אוזלת היד של המשטרה שגרמה למוות מיותר

המשטרה נכשלה באיתור משפחתו של אדם מת, למרות שעל גופו נמצאו תעודות מזהות. אחיו גילה במקרה על מותו ומההלם, לקה בדום לב ומת. הסיפור המלא יובא הערב ב"שומר מסך" בשעה 21:00

(1:57 דק')

גופתו של אברהם משיח, נכה צה"ל הלום קרב, נמצאה בתחילת חודש פברואר בתל אביב. על גופו היו תעודת זהות, כרטיס אשראי ופנקס טלפונים. למרות כל המסמכים המשטרה התקשתה לאתר אחד מחמשת אחיו ואחיותיו של משיח.

במשך תשעה ימים הושארה גופתו במכון לרפואה משפטית באבו כביר ולאחר מכן נקבר כערירי. איש מבני משפחתו לא קיבל הודעה על מותו ואיש מהם לא נכח בהלוויה. לאחר מכן, הפסיקה המשטרה את ניסיונות האיתור.

כעבור חודש פגש במקרה משיח, אחיו של הנפטר, מכר ברחוב. האיש החל לנחם אותו על מותו של אחיו. אותו מכר שמע על כך במקרה מאנשים שהיו עדים למציאת הגופה של אברהם. הוא לחץ את ידו של האח והביע השתתפות בצערו. משיח התקשה להבין במה מדובר ומיהר להתקשר למשטרה, שהזמינה אותו מייד אליה. מההלם על מות אחיו, לקה משיח בדום לב ומת במקום.

מהמשטרה נמסר בתגובה שהתבצעה בדיקה מקצועית לאיתור קרוביו של משיח, בהתאם לנהלים.
חוקרים פרטיים שלמדו את פרטי המקרה מתחו ביקורת חריפה על עבודת המשטרה ועל כשלונה לאתר את קרוביו של האיש, למרות שנשא תעודות מזהות רבות. במכון לרפואה משפטית באבו כביר אמרו שבכל רגע נתון יש שתי גופות במכון שמוגדרות כאלמוניות.

סיפורה של משפחת משיח, שכולל עדויות רבות וכן עימות עם השוטרים שתועד במצלמה נסתרת, יובא הערב במשדר מיוחד של "שומר מסך" בשעה 21:00. במשדר, שיתמקד באוזלת ידה של המשטרה בטיפול בבעיות האזרח הקטן, יובאו שלושה סיפורים שמדגימים מחדלים משטרתיים, שגרמו נזקים לאזרחים שומרי חוק.