הצעת חוק: לתגמל סטודנטים שמשרתים מילואים

ועדת החינוך אישרה לקריאה ראשונה הצעת החוק המציעה לתגמל סטודנטים המשרתים מעל 42 ימי מילואים במצטבר במהלך לימודיהם האקדמאים לתואר ראשון ומעניקה להם 2 נקודות זכות אקדמאיות. הכנסת תצביע על ההצעה לאחר שתחזור מפגרת הקיץ

ועדת החינוך אישרה היום (שני) לקריאה ראשונה הצעת החוק המציעה לתגמל סטודנטים המשרתים מעל 42 ימי מילואים במצטבר במהלך לימודיהם האקדמאים לתואר ראשון ומעניקה להם 2 נקודות זכות אקדמאיות. על פי הצעת החוק, מדובר בנקודות זכות מקורסי הבחירה ולא בפטור בקורסי החובה המחויבים במסגרת הזכאות לתואר.

הצעת החוק, אותה יזמנו חברי הכנסת גלעד ארדן (ליכוד) ואיתן כבל (עבודה) נועדה להקל על הסטודנטים הנושאים בנטל שירות המילואים במהלך לימודיהם האקדמאים. הצעת החוק תחייב נורמה אחידה במוסדות האקדמאים אשר תגביר את המוטיבציה של סטודנט הנקרא לשירות מילואים ותרחיב את מעגל המתייצבים לשירות.

ח"כ ארדן הסביר כי "מדובר בסטודנטים אשר נענים לקריאת המדינה, עוזבים את בתיהם ומסכנים חייהם. יש חשיבות לתת לסטודנטים אלו הקלה מול סטודנטים אשר אינם משרתים במילואים ויש ביכולתם להגיע לשיעורים ולהקדיש את הזמן הנדרש ללימודיהם. לצערנו מעטים הם הנושאים בנטל שירות המילואים ועלינו לעשות הכל בכדי לתמוך ולסייע לאלו הנושאים בנטל ומסכנים חייהם לביטחון כולנו".

ח"כ כבל אמר כי "הצעת החוק היא ממאבקנו להכרה בשירות מילואים כעסק מסוכן. זו תופעה שלא קיימת במדינות אחרות ולא ניתן להשוותה לפעילויות התנדבות אחרות בהן מכירים המוסדות האקדמאיים. אני רואה בהצעת החוק צעד חשוב בנכונותה של המדינה לסייע לאלו התורמים לה".