הרמטכ"ל: ישראל יודעת איפה נמצא גלעד שליט

רב אלוף גבי אשכנזי שוחח עם מתגייסים חדשים בבקו"ם ואמר להם כי "אנחנו יודעים שגלעד בחיים, יודעים איפה הוא מוחזק ומקווים שנביא לכלל סיום את הפרשה הזאת" • אשכנזי אמר עוד כי "שליט נשלח למשימה לפני יותר משנתים, ואנו צריכים לעשות כל מאמץ להחזיר אותו" • דובר צה"ל מיהר להבהיר כי בדבריו של הרמטכ"ל אין כל חדש, הוא התכוון לכך ששליט מוחזק בעזה ועל ידי חמאס

הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, אמר הבוקר (שני) למתגייסים חדשים בבקו"ם בתל השומר כי בצה"ל יודעים איפה מוחזק גלעד שליט ועל ידי מי. "אנו צריכים לעשות כל מאמץ כדי להחזיר אותו".

אחד החיילים שאל את הרטמכ"ל מה המחיר שהמדינה תשלם עבור חייל חי או מת, אשכנזי ענה כי "שליט נשלח למשימה לפני יותר משנתיים ואנו צריכים לעשות כל מאמץ להחזיר אותו. השלמנו את המשימה להחזרת אודי ואלדד. היה חשוב להביא אותם לקבר ישראל, היה חשוב לעשות את המהלך הזה".

אשכנזי אמר עוד כי "השרות בצה"ל הוא עדיין משימת הדור וכעת הגיע תורכם. אנשים מבינים את זה לשמחתי. שנתיים אחרי המלחמה הצטרפתם לצבא חזק. היום אני מאד מרוצה מהתנהגות החיילים והמפקדים", דברי אשכנזי בבקו"ם.

"בפני צה"ל עומדים אתגרים רבים בצפון ובדרום, אני מאמין כי תצטרכו להתמודד עימם במהלך שירותכם הצבאי", דברי הרמטכ"ל.

דובר צה"ל מבקש להבהיר כי בדבריו התכוון הרמטכ"ל ששליט מוחזק על ידי ארגון חמאס ברצועת עזה. עוד נמסר מדובר צה"ל כי "אין במידע זה כל חדש. החמאס נושא באחריות לשלומו לבטחונו של החייל גלעד שליט".