"מעדיפים דיפלומטיה ולא תקיפה ישראלית באיראן"

שר החוץ הבריטי אמר כי "בריטניה עומדת במאת האחוזים מאחורי פיתרון דיפלומטי לבעיית הגרעין האיראני". כאשר נשאל האם יתמוך בתקיפה ישראלית, אמר "לא אתייחס לכך עד שנגיע לצומת הזאת"

שר החוץ הבריטי, דיוויד מיליבנד, אמר היום (חמישי) כי "בריטניה תומכת במאה אחוז בפיתרון דיפלומטי בנוגע לגרעין האיראני".

הוא הוסיף ואמר כי "אנו לא מעוניינים בתקיפה ישראלית נגד מתקני גרעין איראניים, אנו מעדיפים את הפיתרון הדיפלומטי". כאשר נשאל בראיון לרדיו האם בריטניה תתמוך באפשרות של תקיפה ישראלית באיראן, השיב מיליבנד "אנו לא רוצה בינתיים להגיע לצומת הזאת, אנו מתרכזים כרגע באופציה הדיפלומטית".

בשבוע שעבר, נאם ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, בכנסת במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל. בנאומו התייחס בראון לאיום האיראני ואמר כי האיחוד האירופי ובריטניה יפעלו במשותף כדי למנוע מאיראן להמשיך ולפתח את תכנית הגרעין שלה.

מוקדם יותר החודש פורסם כי מקור בכיר בפנטגון אמר לעיתון הסאנדיי טיימס" כי נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, העביר מסר לממשל בישראל לפיו הוא יאשר תקיפה עתידית של הצבא הישראלי על מתקני הגרעין של איראן, במקרה והמשא ומתן עם טהרן לא ישא פרי.

למרות התנגדות בכירי הצבא האמריקני למהלך שכזה, והסיכון של הצבא האמריקני להיגרר לעימות בין המדינות, ולהשפעות שיהיה להתקפה על הפוליטיקה והכלכלה האמריקנית הנשיא ביקש מישראל להיערך לתקיפה, אמר המקור.