עתירה לבג"ץ ליישום דוח דורנר

התנועה לאיכות השלטון עתרה לבג"ץ בדרישה להורות לממשלה ליישם באופן מיידי את מסקנות דוח דורנר לטיפול בניצולי השואה. על פי הדוח, יש לעלות את רמת הקיצבאות לניצולים

התנועה לאיכות השלטון עתרה היום (חמישי) לבג"ץ בדרישה שיורה לממשלה ליישם באופן מיידי את מסקנות דוח הוועדה הממלכתית בנושא הסיוע לניצולי השואה. בתנועה דורשים לפעול ללא דיחוי ולהעביר את הקיצבה או הסיוע הכספי לניצולים בהתאם להמלצות הוועדה.

מוקדם יורת השבוע כינס ראש הממשלה ישיבה מיוחדת שעסקה במסקנות ועדת דורנר. אולמרט הנחה את השרים להשלים את ההכנות לגיבוש החלטת ממשלה בעניין הדוח ויישומו. ראש הממשלה הביע דאגה מכך שניצולים רבים אינם יודעים כלל מה הזכויות המגיעות להם מהמדינה ואמר כי הוא "ישקיע כל מאמץ על מנת לשנות את המצב הזה".

בדיון השתתפו שר האוצר רוני בר-און, שר המשפטים פרופסור דניאל פרידמן, שר הרווחה והשירותים החברתיים יצחק הרצוג, השר לענייני גמלאים רפי איתן, מנכ"ל משרד ראש הממשלה רענן דינור, הממונה על התקציבים במשרד האוצר רם בלינקוב ונציגי משרדי הממשלה המעורבים בנושא.

בסוף חודש יוני האחרון הגישה יו"ר ועדת החקירה הממלכתית לסיוע לניצולי השואה, השופטת בדימוס דליה דורנר, את מסקנות הועדה ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה, חבר הכנסת זבולון אורלב.

בדוח המליצה הוועדה בין היתר כי מדינת ישראל תגדיל את הקצבאות שהיא משלמת לניצולים השואה בשיעור של 75% זאת כדי להתאימה לרנטה הגרמנית. הגרמנים משלמים לניצולים סכום של 400 אירו בעוד ישראל משלמת סך של כ-1,300 ש"ח.