מקיין משווה את אובאמה לבריטני

תשדיר חדש מטעם מטה הבחירות של המועמד הרפובליקני, משווה את יריבו, אובאמה, לבריטני ספירס ולפריס הילטון • מטה אובאמה בתשדיר תגובה: "שטויות במיץ. מקיין ממשיך דרכו של בוש" • קמפיין השמצות

מערכת הבחירות לנשיאות ארצות הברית מתחילה להתחמם: אם עד כה התמקדו שני הצדדים בעיקר בהבלטת תכונותיהם החיוביות, בזמן האחרון האזרח האמריקני צופה ביותר ויותר תשדירי תעמולה שבמרכזם השמצה של המתמודד היריב.

רק אתמול שחרר מטה הבחירות של המועמד הרפובליקני תשדיר המשווה את המועמד הדומקרטי, ברק אובאמה, לזמרת בריטני ספירס ולכוכבנית פריס הילטון. תמונות של אובאמה נואם בפני קהל משולהב של 200 אלף איש בברלין, שולבו עם תמונותיהן של ספירס והילטון. על רקע התמונות נכנס קולו של הקריין שאומר: "הוא הסלבריטי הגדול בעולם, אך האם הוא מוכן להנהיג"? הפרסומת ממשיכה לתאר את התנגדותו של אובאמה לקידוחי נפט בחופי ארה"ב, ומאיימת כי הסנטור מאילינוי יעלה את המסים.

מובן שאנשי הקמפיין של אובאמה לא נשארו חייבים: הם מהרו לשחרר תשדיר תגובה בו הם פוטרים את האשמותיו של מקיין כ"שטויות במיץ עגבניות". בהמשך מוצגת תמונה משותפת של מקיין ובוש, והמועמד הרפובליקני מואשם כי הוא מיישם את "הפוליטיקה של העבר".

שתי הפרסומות משקפות את הרוח החדשה בתעמולת הבחירות של שני הצדדים: הקמפיין של אובאמה מתמקד בהשוואת מקיין לנשיא הנוכחי, בוש, ובהעברת המסר שהוא לא יביא לשינוי. הקמפיין של מקיין לעומת זאת, מנסה להציג את אובאמה כאדם כריזמטי אך חסר כישורים או נסיון אמיתי.

במסיבת עיתונאים שקיים אתמול , הודה אובאמה עצמו, כי הוא מודע לבעייה שלו לשכנע את הבוחרים שהוא מתאים לתפקיד הנשיאות: "דרוש אמון גדול כדי לבחור בבחור שחור בן 46 בשם ברק אובאמה" אמר.