אורי מסר נחקר היום באזהרה בפרשת מעטפות הכסף

יממה לפני חקירתו של ראש הממשלה בפרשה, הגיע היום מקורבו, עורך הדין אורי מסר, חקירה תחת אזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים. אמש הותר לפרסום כי המשטרה הצליחה לשים את ידה על רישומים שניהלה שולה זקן, בהם תועדו סכומי כסף שהועברו מאיש העסקים האמריקני משה טלנסקי לאולמרט - באמצעותה

(01:21 דקות)

המשטרה ממשיכה בחקירה אינטנסיבית של פרשת מעטפות הכסף, בה מעורב גם ראש הממשלה אהוד אולמרט. היום הגיע למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים עורך הדין אורי מסר, מקורבו של ראש הממשלה. מסר נחקר באזהרה על מעורבותו בפרשה.

ראש הממשלה אולמרט צפוי להיחקר מחר אף הוא בפרשה, אולם חקירתו תיערך במעונו שבירושלים. זו תהיה החקירה השניה של אולמרט בעניין הכספים שעל פי החשד קיבל שלא כחוק מאיש העסקים האמריקני משה טלנסקי.

הליך נוסף הנוגע לפרשה יתקיים מחר, שעה שבית המשפט המחוזי בירושלים ידון בבקשת פרקליטיו של אולמרט לדחות את עדותו המוקדמת של משה טלנסקי, שתוכננה ליום ראשון. הבקשה הוגשה לאחר שצוות ההגנה טען כי לא יספיק ללמוד את החומרים לפני העדות וטוען כי לא יספיק לעשות זאת עד יום ראשון. צו עיכוב היציאה מהארץ של טלנסקי יפוג ביום שני.

אמש הותר לפרסום כי שולה זקן, ראש לשכתו של אולמרט בזמן כהונתו כשר התמ"ת, תיעדה באופן מדוקדק את כל העברות הכסף שקיבל על פי החשד מידי טלנסקי. מהממצאים שהתגלו, והותרו אמש (רביעי) לפרסום, עולה שטלנסקי העביר לאולמרט רבבות דולרים במעטפות.

חוקרי המשטרה הצליחו לשים את ידם על היומן שנהלה זקן, וממנו עולה התמונה הבאה: בין השנים 2003 ל-2005 עת הועסקה כמנהלת לשכתו של אולמרט, התקבלו הסכומים הבאים: 27,300 דולר, 25,700 דולר, 70,000 דולר, ו-7,000 דולרים. ביומן נכתב עוד כי הסכומים כולם הועברו לעורך הדין אורי מסר.

בנוסף עולה מהיומנים של זקן כי ניתנה בטוחה בנקאית של 300 אלף דולר מטלנסקי לאולמרט.

צו איסור הפרסום על הפרשה, שזכתה לכינוי "פרשת מעטפות הכסף" הוצא לראשונה ב-29 באפריל, אך הוא צומצם ב-8 במאי. באותו ערב, מוצאי יום העצמאות, פורסם כי אולמרט חשוד בקבלת מאות אלפי דולרים שלא כדין מאיש העסקים היהודי-אמריקני משה (מוריס) טלנסקי. הכספים הועברו על פי החשד לאורך שנים, עוד מהתקופה בה התמודד אולמרט לראשונה על ראשות עיריית ירושלים.

ברוך קרא: "חקירתו של אורי מסר נמשכה שעות ספורות והייתה חשובה מאוד, היא הייתה בעצם ההכנה האחרונה לקראת חקירתו של ראש הממשלה מחר. החקירה מחר תהיה קצרה, רק כשעה כפי שהבטיחו החוקרים לראש הממשלה, ותעסוק בעיקר בחקירתו של אורי מסר. עדותו של מסר לא הועברה לראש הממשלה , והיא אחת מאלו שלא הועברו בחומר החקירה שהגיע אל פרקליטיו. גרסתו של מסר מפלילה ומעידה על כך שהכספים הועברו על פי הוראתו של רה"מ. מחר יתקיים במקביל גם דיון בבימ"ש מחוזי האם לדחות את העדות המוקדמת של טלנסקי".