הלל צ'רני בראיון בלעדי: "סחטו אותי"

היזם של פרויקט הולילנד, שלפי טענת המשטרה שיחד את אהוד אולמרט ובכירים בעיריית ירושלים, אומר לחדשות 10: "ניסו להפיל את אולמרט ופגעו בי במקום זאת, פשוט סחטו אותי"

(4:05 דקות)

הלל צ'רני, היזם של פרויקט הולילנד, האיש שלפי טענת המשטרה שיחד את אהוד אולמרט, שולה זקן, ובכירים בעיריית ירושלים, מוסר את גירסתו בראיון בלעדי לערוץ 10.

 

"ניסו להפיל את אולמרט ופגעו בי במקום זאת, פשוט סחטו אותי", אומר צ'רני. לדבריו, פרקליט צמרת הגיע אליו ואמר לו כי אם לא ישלם לו הוא ישמש כעד מדינה. "לא הסכמתי לשלם", הוא מספר היום.

 

התובע בתיק הולילנד, העורך-דין אורי קורב, אמר לאחרונה בבית המשפט כי החקירה של פרשת הולילנד נמצאת בשלביה האחרונים. לדבריו, נמצא קשר בין חומר הראיות לבין ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, וראש לשכתו, שולה זקן. "בחודשים האחרונים נוהלה חקירה מאומצת וחסרת תקדים", אמר קורב, שדבריו הובאו בגלי צה"ל.

 

על פי החשד בפרשה, יזמים שונים העבירו בדרכים שונות כספי שוחד לבעלי תפקידים בכירים בעיריית ירושלים וכן לגופים ציבוריים נוספים בתמורה להיתרים, הקלות ופעולות להשבחת ערך הקרקע בפרויקטי נדל"ן. הפרויקטים במסגרתם נחשדת העברת כספי השוחד כוללים בין השאר את פרויקט הולילנד בירושלים.

 

הראיון המלא עם צ'רני ישודר במוצאי השבת הקרובה, במסגרת משדר פתיחת העונה של "המקור".