חוק המילואים סוף-סוף יוצא לדרך

הממשלה אישרה פה אחד את הצעתו של שר הביטחון, אהוד ברק, להעניק סל הטבות נרחב לחיילי מערך המילואים. במסגרת ההטבות, יהנו המילואימניקים מנקודות זיכוי במס הכנסה, סיוע בלימודים ועדיפות בקבלה למשרות ציבוריות ובמכרזים לרכישת קרקעות

(1:59 דק')

אחרי עיכובים רבים אישרה היום (שני) בצהריים הממשלה בישיבתה השבועית את הצעתו של שר הביטחון, אהוד ברק, ל"חוק המילואים", שיעניק סל הטבות נרחב לחיילי מערך המילואים. ההחלטה התקבלה פה אחד.

מעתה יזכו חיילי המילואים לשתי נקודות זיכוי אחוזים במס הכנסה, למלגות וסיוע בשכר לימוד, יקבלו עדיפות בקבלה למשרות ציבוריות ובמכרזים לרכישת קרקעות ועוד.

עם זאת, בעקבות התנגדות משרד הפנים, הושמטו מן הסל המקורי, אותו יזם חבר הכנסת מתן וילנאי, הטבות משמעותיות הכוללות הנחה בתשלומי הארנונה ואגרת הטלוויזיה. הוועדה המיוחדת שהוקמה בעניין ההטבות לחיילי המילואים צפויה להגיש את מסקנותיה לגבי אופן יישום התוכנית בתוך כ-30 יום.

בישיבת הממשלה האחרונה, שהתקיימה בשבוע שעבר, משך שר הביטחון את הצעת חוק המילואים, בעקבות מחלוקת חריפה שהתגלעה בינו לבין האוצר. ראש הממשלה הביע את תמיכתו במהלך, אך באוצר התנגדו, ואמרו כי יש לתגמל את חיילי המילואים לא באמצעות נקודות זיכוי, אלא באמצעים אחרים.