מזכ"ל הליגה הערבית: נגבש עמדה בנוגע לאנאפוליס

עמרו מוסא אמר כי שרי החוץ של הליגה הערבית יגבשו עמדה משותפת בנוגע לוועידת השלום האיזור. נפגש עם אסד, שחזר על עמדתו כי ארצו לא תשתתף בוועידה אם נושא רמת הגולן לא יעלה לדיון. מוקדם יותר דיווח העיתון "אל-אהראם" כי סוריה תשתתף בוועידה האיזורית

מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא, אמר אמש (חמישי) כי ארצות ערב יגבשו עמדה מאוחדת בנוגע לוועידת אנאפוליס בכינוס שרי החוץ שיערך בשבוע הבא במצרים. הוא אמר את הדברים לאחר פגישה עם נשיא סוריה, בשאר אסד, שחזר על עמדתו כי כל יוזמת שלום שלא תכלול את נושא רמת הגולן, "אינה רצינית ולא תוכל להוביל לשלום צודק".

התבטאותו של אסד באה זמן קצר לאחר דיווח בעיתון המצרי "אל-אהראם", לפיו סוריה הודיעה על הסכמתה להשתתף בוועידה. מקור פלסטיני אמר לעיתון כי דמשק קיבלה הבהרות מרוסיה ומיושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לפיהן תישלח לה הזמנה באופן ישיר, ולא באמצעות הליגה הערבית כפי שהוצע לה קודם לכן.

"אנו מעוניינים בוועידה שתדון בסכסוך הישראלי-ערבי ושבתוביל למשא ומתן רציני תחת פיקוח בינלאומי", אמר מוסא בתום פגישתו עם אסד. בכינוס שרי הליגה, שיערך ב-23-22 בנובמבר, ישתתף גם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, שיציג את הנושאים העומדים על הפרק בנוגע לוועידה.

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הצהיר מספר פעמים לאחרונה כי ישראל תברך על השתתפותה של סוריה בוועידת אנאפוליס. עם זאת, שר ההסברה הסורי, מוחסין בילאל, אמר כי "ועידת אנאפוליס אינה מעניינה של סוריה, אם לא תכלול את נושא הגולן". בראיון לרשת הטלוויזיה "אל-ג'זירה" חזר בילאל עד עמדתה הרשמית של ארצו, ואמר: "בכל ועידה שתעסוק בנושא המזרח התיכון, מה שמעניין אותנו הוא נושא רמת הגולן".