האוצר התנגד - ההטבות למילואימניקים בוטלו

מהצעת החוק מרחיקת הלכת שהייתה אמורה להעניק לחיילי המילואים הטבות חסרות תקדים לא נשאר דבר • הסיבה: מחלוקת חריפה בין האוצר לשר הביטחון על נקודות זכות למילואימניקים במס

אחרי שרשרת של הבטחות מהפכניות, משך אתמול (ראשון) בצהריים שר הביטחון אהוד ברק את הצעת חוק המילואים מישיבת הממשלה, בעקבות מחלוקת חריפה שהתגלעה בינו לבין האוצר.

בפתח הישיבה הבוקר אמר ראש הממשלה אהוד אולמרט כי בכוונת הממשלה להעניק לחיילי המילואים סל הטבות, ביניהן גם נקודות סיכוי נוספות לחיילים במס הכנסה. באוצר הביעו התנגדות חריפה למהלך, שדרש כי תגמול חיילי המילואים לא ייעשה באמצעות מתן נקודות זיכוי אלא באמצעים אחרים. בעקבות חילוקי הדעות, החליט ברק למשוך את ההצעה מסדר היום.

ארגונים המייצגים את חיילי המילואים פנו בצהריים לברק ולסגנו מתן וילנאי – שיזם את החוק – ומתחו ביקורת נוקבת על התנהלות משרדם בכל הקשור לאישור החוק. "תחושתינו היא שהוויכוח סביב סל ההטבות לחיילי המילואים איננו מסייע בקידום המטרה העיקרית, שהיא חקיקת חוק מילואים הוגן וראוי", כתבו הארגונים.

"חוק המילואים" אמור להקנות לחיילים מלבד נקודות זכות במס גם הנחה באגרת רשות השידור ובתשלום מסים ברכישת רכב חדש, מתן עדיפות במכרזים לרכישת זכויות במקרקעין של מנהל מקרקעי ישראל וכן סיוע ב קבלת מלגות וכיסוי חלקי של שכר הלימוד במוסדות להשכלה גבוהה.

כבר לא פראיירים?

חוק המילואים נמצא על השולחן כבר שנה, אהוד ברק וגבי אשכנזי מצהירים על הטבות גדולות לחיילי המילואים, אך המילואימניק הקטן עדיין מרגיש פראייר. אולי בגלל שלתוכניות הללו אין תקציב, ואולי בגלל שפחות מחמישה אחוזים מאוכלוסיית המדינה נושאים בנטל (טל סוכר)

למאמר המלא