מכה לנופשים: כל חופי הרחצה באילת נסגרו בעקבות זיהום

המשרד להגנת הסביבה, בשיתוף משרד הפנים, הודיעו אתמול בבוקר על סגירת כל רצועות החוף בים האדום לרחצה, בעקבות דליפה ממערכת הביוב של אילת • הרשויות מזהירות: "כניסה למים עלולה לגרום למחלות קשות"

בעיצומה של עונת התיירות ותקופת החגים הודיע אתמול (שבת) משרד הפנים על סגירת כל חופי הרחצה באילת, בעקבות זיהום קשה שנגרם כתוצאה מזרימת ביוב גולמי לים.

על פי מומחי המשרד, ההחלטה התקבלה בעקבות סכנה מוחשית לרוחצים במים, שעלולים להדבק במחלות קשות. בנוסף, מהווה הזיהום הקשה סכנה גדולה לדולפינים ובעלי החיים בשמורות האלמוגים בים האדום. עם זאת, עשרות מתרחצים לא שעו לאזהרות, ונכנסו לרחוץ במים המזוהמים למרות הסכנה החמורה לבריאותם.

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, אמר כי העירייה השקיעה כספים רבים בשדרוג מערכת הביוב בעיר וכעת נבדק מהו מקור התקלה שגרם לזיהום ולסגירת החופים בעיר. דוברת משרד הפנים סבין חדד אמרה כי היום (ראשון) יבוצעו בדיקות למי הים שבעיר, בעקבותם יוחלט אם הרחצה תותר שוב כבר בצהריים.

האירוע החל לאחר שני פיצוצים שאירעו בצינורות הביוב של העיר, האחד סמוך לנמל והשני בצפונה של העיר, סמוך למלון "הרודס". כתוצאה מהפיצוצים, דלפה כמות גדולה של מי שופכין אל הים – שגרמה לזיהום של כל חופי הרחצה באילת.

על פי הודעה משותפת של משרד הפנים והמשרד להגנת הסביבה, נקראים האזרחים לא להכנס כלל למי הים האדום בעיר, לפחות עד ליום שלישי. "מדובר בסכנה אמיתית שיכולה לגרום למחלות כגון דלקת קרום המוח, דלקות במערכת הנשימה והעיכול ודלקות עיניים", לשון ההודעה.

עיריית אילת תפעיל סיירת חופים שתזהיר את השוהים סמוך לים ותמנע מהם את הכניסה למים המזוהמים. בתי המלון בעיר נמצאים בשבועות האחרונים בתפוסה כמעט מלאה של נופשים, כמקובל בתקופת החגים.

מתאגיד "עין נטפים", האחראי להפעלת ותחזוק מערכת הביוב באילת, נמסר כי רק בסביבות השעה 10 בבוקר הופסקה הזרמת השפכים, וכי "התקלה, שנגרמה בעקבות פיצוץ שאירע ביום שישי בלילה בקו צינור ראשי, גרמה להזרמת 500 קו"ב מי ביוב גולמי למפרץ אילת", לשון ההודעה.