תייר צרפתי נפטר לאחר שהתייבש בטיול

קרבן נוסף של גל החום: תייר צרפתי בן 50 נפטר בעקבות התייבשות בטיול בשמורת עין גדי. זהו הקרבן השלישי מאז תחילת גל החום הנוכחי

תייר נפטר אתמול (ראשון) בבית החולים סורוקה בבאר שבע, לאחר שפונה קודם לכן מנחל דוד במצב אנוש כאשר הוא סובל ממכת חום. זהו מקרה המוות השלישי השבוע כתוצאה ממכת חום.

התייר, אזרח צרפת בן 50, טייל עם קבוצת תיירים בנחל דוד שבשמורת עין גדי. במהלך הטיול התמוטט האיש ואיבד את הכרתו. חבריו לקבוצה סברו שהאיש לקה בהתקף אסטמה. צוות חילוץ מעין גדי הוזנק למקום והעלה את האיש למסוק, שפינה אותו לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. הצוות הרפואי נאבק על חיי התייר במשך שעות ארוכות, אך לא הצליח להצילו וקבע את מותו.

מוקדם יותר היום חולץ בן 15 שהתייבש במהלך טיול בנחל עמוד שבגולן, ואתמול חילצו מתנדבי יחידת חילוץ גולן מטייל שהתייבש במהלך טיול בנחל יהודיה ברמה. מתחילת גל החום הנוכחי, מצאו את מותם שלושה בני אדם בשל מהחום הכבד ועשרות נוספים חולצו מאתרי טיולים כשהם סובלים ממכות חום ומהתייבשות.

ביום שישי נפטר תלמיד ישיבה בן 15, תושב מרכז הארץ, לאחר שהתייבש במהלך טיול בנחל עמוד. הנער חולץ במצב קשה מאד, ופונה לבית החולים "זיו" בצפת כשהוא חסר הכרה ומונשם.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הנער התייבש במהלך טיול בנחל עם חבר, נשען על עץ וקיבל מכה בראשו. כתוצאה מכך הוא איבד את ההכרה. למקום הוזעקה יחידת החילוץ גליל-כרמל, ואנשיה החלו לבצע בו פעולות החייאה. לאתר הוזנק גם מסוק של חיל האוויר, שפינה את הנער לבית החולים במצב קשה, ושם כאמור הוא נפטר.

יום לפני כן הסתיים טיול של קבוצת צעירים בנחל צאלים, סמוך לים המלח, בטרגדיה, לאחר שאחד מהם מת כתוצאה מהתייבשות. חמישה מחבריו טופלו על ידי צוותי מד"א, לאחר שלקו בתשישות כתוצאה מהחום הכבד.

הצעיר בן ה-20 יצא לטיול פרטי יחד עם חמישה חברים, במהלכו נפרד מהם והתקדם לבדו במסלול. לאחר שסיימו חבריו את המסלול, הבחינו שהוא נעדר ומיהרו לדווח על כך ליחידת החילוץ עין גדי ולמשטרה. צוות של יחידת החילוץ הגיע למקום ובסיוע מסוק של יחידת החילוץ 669 הוא אותר כשהוא מחוסר הכרה. רופא צה"לי קבע את מותו.