"לא יהיו יותר חקירות נגד אולמרט"

במשרד מבקר המדינה מדברים על רפיון באגף חקירות השחיתות, ובשינוי הלך הרוח של המבקר עצמו בעקבות המלחמה עם ראש הממשלה. בשיחות סגורות עם אנשי משרדו אמר המבקר: "לא יהיו יותר חקירות נגד אולמרט"

(01:29 דקות)

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הצליח ככל הנראה לנצח במאבקו נגד מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס: הביקורת המתמשכת שמתח אולמרט על המבקר הביאה לאחרונה להביא לרפיון באגף המלחמה בשחיתות. בשיחות סגורות נשמע המבקר אומר כי "לא יהיו עוד חקירות בנוסח שהיו נגד אולמרט עצמו".

האגף החדש יחסית, אשר הוקם על ידי לינדנשטראוס במטרה לנקות את הצמרת הפוליטית משחיתות, סובל ממאבקים פנימיים ומריבים על סמכויות בין החטיבות השונות במשרד המבקר. ביום שלישי ייערך במשרד סיעור מוחות בניסיון ליישר את ההדורים בין החטיבות.

ראש האגף, יעקב בורובסקי, נמצא ככל הנראה בדרך החוצה, ושוקל להתמודד על ראשות עיריית חיפה. סימן נוסף לרפיון האגף ניתן למצוא בעובדה שהוא כבר לא עוסק בתיקים הגדולים, וכאשר מגיע חומר רגיש הוא מועבר קודם כל לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.

ממשרד המבקר נמסר בתגובה: "מבקר המדינה עדיין נלחם בשחיתות, והדברים הללו אים תואמים את מדיניותו. האגף ממשיך לנהל את זה ואפילו הוסיפו לו תקנים, כדי שהמלחמה בשחיתות תהיה יעילה יותר וטובה יותר".

העימות בין אולמרט ללינדנשטראוס נמשך זמן רב, וביום רביעי האחרון נרשם בו שיא חדש, כאשר ראש הממשלה כינה את התנהלות המבקר "קרקס". העימות התרחש בעת שהוועדה לביקורת המדינה התכנסה לדון בדו"ח מבקר המדינה בנושא מרכז ההשקעות, בו נחשד אולמרט.

במהלך הדיון אמר ראש הממשלה כי בין דו"ח המבקר לבין המציאות "אין ולא כלום". "עו"ד מסר הוא חבר שלי והיה גם בעבר. מעורבותי בפרשת מפעל סיליקט היתה עניינית ואינני מקבל את הפרשנות שהוצגה בדו"ח", הוסיף אולמרט. ראש הממשלה לא התאפק ועקץ את המבקר, כשאמר כי "התקשורת ידעה על זה לפני שאני ראיתי. אני חושב שביקורת המדינה הפכה מזמן לקרקס. יש לי הרבה כבוד לביקורת המדינה, ויש לי מעט מאוד כבוד למי שהופך את הביקורת לקרקס".

בראיון מיוחד לרביב דרוקר ולעופר שלח ב"שישי", דחה לינדנשטראוס את טענות ראש הממשלה ואמר כי "אין רדיפה של רה"מ, יש ביקורת וההביקורת הזו נעשית על-פי אמות המידה של ביקורת המדינה מימים ימימה". על הביטויים הקשים נגדו מצד ראש הממשלה ומקורביו אומר לינדנשטראוס: "פניתי אליו והפניתי את תשומת ליבו שהיו לו ביטויים קשים. צר לי על הביטויים האלה".

השולף המהיר מירושלים

ראש הממשלה אהוד אולמרט ומבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, התעמתו בוועדה לביקורת המדינה. מה אפשר ללמוד על ההתנהלות של אולמרט מהעימות הזה? פרשנות של רביב דרוקר

לידיעה המלאה