המשטרה: להעמיד לדין את "וייצמן-יער"

המשטרה: יש תשתית ראייתית להעמדה לדין של משרד החקירות "וייצמן יער" שערך חקירה נגד ה', שהתלוננה נגד חיים רמון על הטרדה. אפרים קונדה לא יועמד לדין, שכן לא נמצאו ראיות פליליות נגדו

(00:26 דקות)

המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום נגד משרד החקירות "וייצמן יער", שביצעו את המעקב נגד המתלוננת ה' נגד חיים רמון, זאת לאחר שסיימה את חקירתה בפרשת המעקבים. המשטרה העבירה אמש (ראשון) את התיק לפרקליטות מחוז תל אביב. המשטרה הודיעה כי לא נמצאה תשתית ראייתית להעמדתו לדין של גיסו לשעבר של רמון, אפרים קונדה, שהזמין את החקירה נגד ה'.

לפי הודעת המשטרה, במסגרת החקירה נחקרו מנהלים ועובדים ב"וייצמן-יער", שהיו מעורבים בחקירה שביצע המשרד בעניינה של המתלוננת ה'. במסגרת החקירה נתפסו מסמכים ומוצגים, והתגבשה תשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירות פליליות.

לפני כשלושה שבועות פורסם כי המשטרה פשטה על משרד החקירות לאחר שנודע לה כי חוקרת פרטית מהמשרד ניהלה מעקב אחר ה', הצעירה בה ביצע אשתקד השר חיים רמון מעשה מגונה. הפשיטה נערכה למרות שלא הוגשה תלונה במשטרה.

זמן קצר אחר כך התברר כי אפרים קונדה, אחיה של גרושתו של רמון ומקורבו, הוא האיש שהזמין את החקירה. ככל הנראה, מטרת החקירה היתה להוציא מה' גירסה שונה מזו שמסרה לבית המשפט. עלות החקירה עמדה על כמאה אלף ש"ח.

שוחחו בטלפון ונפגשו תכופות

על פי הדיווח, החלה החוקרת את המעקב לאחר שרמון הורשע וסיים לרצות את עונשו - עבודות שרות בחווה טיפולית לילדים מוגבלים בתל מונד. בחודש האחרון יצרה החוקרת קשר עם המתלוננת ה', וניסתה לדובב אותה בנוגע לפרשה.

"מתנער ומתנצל"

"לא ידעתי על עצם הזמנת החקירה, ולא נתתי שום הסכמה לכך. אם נגרמה למתלוננת עוגמת נפש, אני מתנצל", כך הודיע חיים רמון בנוגע לפרשת המעקבים אחרי המתלוננת ה'. בלי קשר להיותו גיסי לשעבר, אפרים קונדה הוא כאח לי. בשנה האחרונה, שהיתה הקשה בחיי, גייסתי לא פעם את שארית כוחותיי בכדי להרגיע את קונדה, ולפעמים היה נדמה לי שהוא לוקח את תוצאות המשפט בצורה יותר קשה ממני. אלה המכירים אותו, יודעים שתוצאות המשפט עלו לו בבריאות", כתב רמון בהודעתו

לידיעה המלאה

החוקרת, שהציגה את עצמה בשם דנה ברסקי, פגשה את ה' במקום עבודתה לפני כמה שבועות וסיפרה לה שהיא עובדת בבאר. השתיים החלו לשוחח בטלפון ולהיפגש תכופות. במהלך אחת הפגישות הפגישה החוקרת את ה' עם אדם נוסף, שהציג את עצמו כנציג חברת הפקות בישראל, והבטיח לשלב את ה' בצוות שלו.

בפגישה נוספת שוחחה החוקרת עם ה' על נושא הרשעתו של חיים רמון, וככל הנראה קיוותה לשמוע ממנה עדויות שונות ממה שסיפרה במשפטה. דבר המגע בין השתיים נודע למשטרה והועבר גם לפרקליטות.

יום לאחר חשיפת הפרשה התנער רמון מהחקירה, והתנצל בפני ה'. בהודעה מיוחדת שפרסם, הצהיר המשנה לראש הממשלה כי לא ידע על הזמנת החקירה נגד ה' שהתלוננה נגדו, ולא הסכים לה. על גיסו לשעבר אפרים קונדה, החשוד בהזמנת החקירה, אמר "אני בטוח שכוונתו היתה טובה". רמון התנצל בפני ה' על עוגמת הנפש שנגרמה לה.