16 בני אדם הוצאו להורג באיראן בתוך פחות משבוע

המוצאים להורג הורשעו בעבירות שונות, ביניהן חטיפה ואונס. תחנות הטלוויזיה שידרו תמונות של המורשעים דקות לפני מותם. מאז תחילת השנה הוצאו להורג באיראן לפחות 124 בני אדם

איראן הוציאה היום (ראשון) להורג בתלייה 12 בני אדם, שהורשעו בעבירות שונות כגון אונס וחטיפה, כך אמר גורם רשמי של המערכת המשפטית במדינה לסוכנות הידיעות האיראנית "פארס". לפני כמה ימים הוצאו להורג באיראן עוד ארבעה בני אדם בגין עבירות דומות.

התובע הכללי של טהרן, סעיד מורטזאווי, אמר כי עשרות גנבים ואנסים נעצרו בשבועות האחרונים. "12 מהפושעים הללו הוצאו להורג ביום ראשון בבוקר בכלא אווין בטהרן", הודיע התובע, "וארבעה אחרים הוצאו להורג במהלך השבוע שעבר". בין העצורים נמצאות גם מספר נשים המואשמות ב"התנהגות לא מוסרית" אחרי שהפרו את קוד הלבוש האסלאמי, הנהוג במדינה מאז המהפכה ב-1979.

תחנות הטלוויזיה באיראן שידרו תמונות, בהן נראו המורשעים כשידיהם כבולות באזיקים, דקות לפני שהוצאו להורג. כמו כן, שודרו תמונות של התא בו בוצעו ההוצאות להורג, שם נראו שלושה חבלי תלייה בצבע כחול.

על-פי ארגון זכויות האדם "אמנסטי", איראן היא אחת המדינות בהן שיעור ההוצאות להורג הוא מהגבוהים בעולם. מאז תחילת השנה לפחות 124 בני אדם הוצאו להורג במדינה.