המצרים ירו לעבר קבוצת פליטים שניסו להסתנן לישראל

כתוצאה מהירי נהרגה פליטה בת 28 מסודאן ונפצעו ארבע נשים נוספות, בהן ילדה בת 11. האש על הפליטים נפתחה כ-100 ק"מ דרומית לרפיח, אחרי שהתעלמו מההוראה לעצור. בפעולה נעצרו 22 פליטים

משטרת הגבולות של מצרים פתחה היום (ראשון) באש על קבוצת פליטים אפריקנים, שניסו להסתנן לישראל דרך הגבול בין שתי המדינות. כתוצאה מהירי נהרגה אישה - האג'ה עבאס הארון, תושבת סודאן בת 28, ונפצעו ארבע נשים נוספות – שלוש מהן מסודאן ואחת מחוף השנהב. בין הפצועות ילדה סודאנית בת 11.

התקרית, שאירעה סמוך לעיירה אל-עוג'ה, הנמצאת כ-100 ק"מ דרומית למעבר רפיח, היא התקרית השנייה בחודש האחרון, בה ירו כוחות הביטחון המצריים על פליטים אפריקניים באזור הגבול עם ישראל.

לדברי מקור ביטחוני במצרים, משטרת הגבולות זיהתה את הפליטים שצעדו לכיוון ישראל, ופתחה לעברם באש אחרי שהתעלמו מההוראה לעצור. במהלך הפעולה המשטרה גם עצרה 22 פליטים משלוש מדינות: סודאן, חוף השנהב ואריתריאה. אולם, חלק מהפליטים הצליחו לחצות את הגבול.

בחודש האחרון עצרו כוחות הביטחון של מצרים 106 פליטים סודאניים שניסו להסתנן לישראל. בתחילת החודש ירתה משטרת הגבולות על קבוצה נוספת של פליטים מסודאן שהיו בדרכם לגבול ופצעה אדם אחד.