אושר הפיצוי לשכבות החלשות

הממשלה אישרה בישיבתה את ההצעה לפצות את השכבות החלשות בגין התייקרות הלחם. כעת צפוי שר התמ"ת ישי לאשר את העלאת המחירים ב-10%

הממשלה אישרה היום בצהריים (ראשון) בישיבתה שבועית את ההצעה לפצות את השכבות החלשות בגין התייקרות מחירי הלחם. הפיצוי יינתן בתוספת מיוחדת לקצבאות הביטוח הלאומי. כעת צפוי שר התמ"ת אלי ישי לאשר את התייקרות הלחם בעשרה אחוזים, והמאפיות ישובו לייצר לחמים בפיקוח ממשלתי.

לפני מספר ימים אישרה הממשלה על פי המלצת ישי הקמת צוות מנכ"לים בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, ובהשתתפות המנכ"לים של משרד התמ"ת והאוצר לבחינת סוגיית מחירי הלחם ובכלל זה מנגנון פיצוי עבור הצרכנים.

מזה שבועיים נרשם מחסור חמור בלחם אחיד ברחבי הארץ, לאחר שהמאפיות הגדולות הפסיקו את אספקת הלחם המסובסד לרשתות השיווק וחנויות המכולת. בעלי המאפיות טוענים כי ייצור הלחם הפך לבלתי כדאי עבורם לאור סירובו של ישי להעלות את מחירו עקב התייקרות מחירי הקמח ברחבי העולם.

לקראת אישור ההצעה מתח נגדה ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש) ביקורת, וטען כי "ממשלת ההון הגדול מפגיזה את כיכר הלחם". ברכה קרא לממשלה "להפסיק להתאכזר לעניים ולשכבות החלשות דרך ייקור המצרכים הבסיסיים - היום הלחם, שלשום החשמל". "מגוחך ביותר שמדיניות זו מתבצעת בידי מפלגות שלא מפסיקות להתבכיין בעניינים חברתיים כמו העבודה, ש"ס והגימלאים", אמר ברכה וקרא לממשלה לבטל את "הגזרות האכזריות, כי העניים אינם יכולים להחליף את הלחם בעוגיות".