חמאס יוזם הצבעת אי אמון בממשלת פיאד

התנועה תכנס את הפרלמנט הפלסטיני באמצעות ישיבת ועידה כדי להפיל את ממשלת המעבר ולרכוש לגיטימציה להשתלטותו על רצועת עזה. בפתח מתכוונים להחרים את הישיבה בטענה שאינה חוקית

ארגון חמאס צפוי לכנס היום (ראשון) את הפרלמנט הפלסטיני בעזה וברמאללה ולהצביע אי אמון בממשלת המעבר שבראשה עומד סלאם פיאד. בפתח טוענים בתגובה כי הישיבה אינה חוקית ומתכוונים להחרימה.

באמצעות ההצבעה מנסה חמאס לרכוש לגיטימציה להשתלטותו על רצועת עזה. כמו כן מנסה הארגון למנוע מיושב ראש הרשות, אבו מאזן, לממש את תוכניותיו להקדמת הבחירות לפרלמנט ולנשיאות.

ההצבעה תתבצע באמצעות ועידת וידאו. ממלא מקום יו"ר הפרלמנט מטעם חמאס, אחמד בכר, קרא לכל חברי התנועה בעזה ורמאללה להשתתף בישיבה.

"צווים על הנייר בלבד"

לפני מספר ימים דחתה חמאס את קריאתו של אבו מאזן לקיים בחירות מוקדמות לפרלמנט. אחד מדוברי התנועה, איימן טהא, אמר לסוכנויות הפלסטיניות כי "לא נקבל כל החלטה שתתקבל במועצת אש"ף. הצווים שיתקבלו יהיו על הנייר בלבד".

על פי הדיווחים, אבו מאזן צפוי לפרסם השבוע צו נשיאותי הקורא להקדמת הבחירות ברשות. אמש אמר גורם ברשות הפלסטינית כי ניתן לערוך בחירות חדשות לנשיאות ולפרלמנט תוך פחות מחודש וחצי. עם זאת, לטענת אותו גורם הבחירות עלולות שלא לצאת לפועל אם לא תהיה הסכמה מצד חמאס.