נסגר המחסן המרכזי של "אסם" בפ"ת

בעקבות תחקיר "שומר מסך" בערוץ 10 על ליקויים תברואתיים בנהלי ההקפאה של מוצרים רגישים, פשטו השירותים הווטרינריים על מחסן אסם והשמידו 2.5 טון מוצרים. "אסם" סגרה את המחסן באופן מיידי. החשש מוצרים הוקפאו, הופשרו והוקפאו בשנית, דבר העשוי לגרום להתפתחות חיידקים

(8:04 דק')

סכנה במוצרי אסם: המחסן המרכזי של חברת אסם בפתח תקווה נסגר היום (רביעי), בעקבות תחקיר של התכנית "שומר מסך" בערוץ 10. בעקבות שידור התחקיר, שחשף ליקויים בנהלי ההקפאה של מוצרים שונים של החברה, פשטו השירותים הוטרינריים על מחסן החברה וגילו כי מוצרים רגישים, שאמורים היו להיות מוקפאים, עמדו במשך שעות בשמש והופשרו. ב"דה מרקר" דווח כי במהלך הפשיטה הושמדו מוצרים במשקל 2.5 טון.

בין המוצרים לגביהם קיים חשש שהופשרו והוקפאו בשנית: נקניקים, בשרים, סלטים ועופות. בין המותגים שלגביהם קיים חשש: טבעול, עוף טוב וסלטי צבר. בפשיטה נחשף כי מוצרים קפואים, שהיו אמורים להיות שמורים בטמפרטורה של מינוס 18 מעלות, ומוצרים מצוננים שהיו אמורים להיות מאוחסנים ב-0 עד 4 מעלות, עמדו בשמש בטמפרטורה של 30-25 מעלות, ללא קירור. הטמפרטורה של המוצרים הגיעה עד ל-20 מעלות.

הווטרינרית הראשית של עיריית פתח תקווה שערכה פשיטה על המחסן, ד"ר תיקה בר-און, אמרה ל"דה מרקר" כי מדובר בסכנה לבריאות הציבור. "כשמוצרים מגיעים לטמפרטורות כמו אלה שנמצאו, מתפתחים בהם התנאים האופטימלים להתפתחות חיידקים מחוללי מחלות, כמו ליסטריה וסלמונלה. אלה חיידקים מסוכנים במיוחד לאנשים עם מערכת חיסונית חלשה. אלו מוצרים לא ראויים למאכל אדם", אמרה בר-און.

בעקבות הממצאים והשמדת המוצרים, החליטו באסם לסגור את המחסן באופן מיידי. לדברי בר-און, "תכננו להוציא צו סגירה מנהלי של המחסן עד לבירור מלא של העניין, אך אסם הקדימו אותנו ועשו זאת באופן עצמאי וכרגע המחסן סגור. יינקטו סנקציות נגד החברה, ויוגש נגדה כתב אישום בפרשה".

מחברת אסם נמסר בתגובה: בפגישה שנערכה הבוקר בין הווטרינרית העירונית גב' תיקה בר-און ונציגי החברה, הוצגו המהלכים הנדרשים לעדכון הנהלים והפעלתם באתר אוסטיב בפתח תקוה. בבדיקה של משרד הבריאות שנערכה הבוקר באתר לא נמצאו ליקויים בריאותיים.