טוקיו: היקף דליפת המים הרדיואקטיביים גדול משחשבנו

גורמים מחברת החשמל של טוקיו מוסרים, כי היקף דליפת המים הרדיואקטיביים מתחנת הכח הגרעינית לייצור חשמל ביפן גדול ב-50% מכפי שחשבו עד כה - אך עדיין אינו מהווה סיכון

היקף דליפת המים הרדיואקטיביים מתחנת הכח הגרעינית לייצור חשמל ביפן, שהחלה עקב רעידת האדמה שאירעה שלשום, גדול בחמישים אחוזים מכפי שחשבו עד כה - אך עדיין אינו מהווה סיכון, כך מסרו היום (רביעי), גורמים מחברת החשמל של טוקיו TEPCO.

תחנת הכח הגרעינית לייצור חשמל בה פגעה הרעידה היא אחת ממתקני הגרעין הגדולים בעולם. חברת החשמל של טוקיו מסרה כי כ- 1,200 ליטרים של מים רדיואקטיביים דלפו לים מתחנת הכח קשיוואזאקי קריוואה. כמות קטנה של קרינה דלפה לאטמוספירה בעקבות רעידת האדמה, ולכן פרצה אש במפעל.

הסוכנות הבין לאומית לאנרגיה אטומית, דורשת מיפן לחקור את שורת התקלות במתקן ולראות אם יש לקחים שניתן ליישם במתקנים דומים בעולם.

רעידת האדמה שאירעה ביום שני בצפון מערב יפן הייתה בעוצמה של 6.8 דרגות בסולם ריכטר וגבתה את חייהם של 5 בני אדם. יותר מ- 500 איש נפצעו עקב הרעידה וכ- 10,000 איש איבדו את בתיהם. רעידת האדמה גרמה גם הרס רב לגשרים וכבישים בצפון מערב המדינה.