האוסטרלים מתכוננים למתקפת טרור, או אסון טבע

ממשלת אוסטרליה פתחה בקמפיין בו היא קוראת לתושבי סידני לארוז תיק למקרה של מתקפת טרור, או אסון טבע

תושבי העיר הגדולה ביותר באוסטרליה, סידני, מתבקשים לארוז ערכת השרדות ולהתכונן למתקפת טרור או אסון טבע. על פי ההוראות, הערכה אמורה להכיל בין היתר מפות, מכשיר רדיו, מפתחות רזרביים, נעלי ריצה, כסף קטן, חטיפי אנרגיה, נייר טואלט וכובע בייסבול.

בכירים בממשל האוסטרלי הכחישו שהקמפיין, שנקרא "בואו נתכונן, סידני" הוא ניסיון של הממשלה ליצור אווירה של פחד ולהעלות את נושאי הביטחון על סדר היום לקראת הבחירות שאמורות להערך שם בהמשך השנה. לדבריהם, מדובר בקמפיין שתוכנן במשך שנתיים.

מועצת עיריית סידני אמרה כי על התושבים לחשוב היטב מה יעשו במקרה של מתקפת טרור או אסון טבע גדול, או אפילו התפרצות של מגפה קטלנית. לצרוך כך הם פתחו בקמפיין שכולל מודעות, שלטי פרסומת ואפילו אתר מיוחד המוקדש להערכות.

במסגרת ההמלצות ממליצים המומחים האוסטרלים להצטייד גם ב"חבר לשעת צרה" ובמקרה הצורך להגיע לאחר מהמקומות הבטוחים שמרכז העיר. כמו כן ישנם טיפים לבעלי חתולים להם הומלץ שבמקרה אסון הם יוכלו לסחוב עימם את החתול באמצעות ציפיות של כריות כותנה.

ראש עיריית סידני, קלובר מור, אמרה שערים גדולות חייבות להיות מוכנות לאיומים מפני קבוצות טרור ומזג האוויר. יחד עם זאת, היא הודתה שהיא עדיין לא הכינה לעצמה תיק חירום.