שנתיים אחרי, מפוני גוש קטיף עומדים בפני פינוי נוסף

בשבוע האחרון נשלחו הודעות למאות ממפוני גוש קטיף, לפיהן יצטרכו בקרוב לפנות את בתיהם. הסיבה: חוזי השכירות של הבתים עומדים להסתיים. מנהלת סל"ע: אנחנו מנסים להאריך את השכירות בשנתיים נוספות

האם מפוני גוש קטיף יפונו שנית מבתיהם, שנתיים אחרי ההתנתקות? מאות מהמפונים, המתגוררים כעת בשכירות, קיבלו השבוע הודעה לפיה בעוד כחודש יצטרכו לפנות את דירותיהם. בגלי צה"ל דווח היום (רביעי) כי ההודעות נשלחו משום שתוקף חוזי השכירות, אותם מממנת המדינה, עומד להסתיים.

בהודעה שנשלחה בימים האחרונים לאחת מהמפונות נכתב: "בשם מרשי, קיבוץ מפלסים, הריני לפנות אליך...וזאת למען הסדר הטוב: ביום 14 באוגוסט 2007 תגיע לקצה תקופת השכירות במושכר אשר בקיבוץ".

"למען הסר ספק, הנני שולח תזכורת זו כעת מבעוד מועד אך ורק על מנת שתוכלי להיערך ולהתארגן כראוי לפינוי המושכר במועד סיום חוזה השכירות", נכתב בהודעה, שנשלחה לעשרות משפחות נוספות. כמה מהמשפחות שאליהן נשלחה האזהרה אמרו אמש לגלי צה"ל כי קיימת אצלן תחושה קשה, שיש המנסים לגזור קופון שמן מהמצב שנוצר על גבם של המפונים.

מנהלת "סל"ע", המטפלת במפוני גוש קטיף, מסרה כי היא נמצאת במשא ומתן עם הגורמים הקשורים לעניין, בניסיון להאריך את תקופת השכירות לשנתיים נוספות.

לפני שבוע פורסם כי שנתיים לאחר שהסתיימה ההתנתקות, עדיין לא נמצא פתרון למשפחות המפונות. מתוך 1,450 משפחות ששותפות לפרוייקט "העתקת דיור" 20 משפחות החלו לגור בבתים החדשים שנבנו להן, כאשר חלקן נכנסו ללא אישור.

שנתיים בלי בית

השיקום של מפוניי גוש קטיף עדיין מקרטע. אמנם אחת מסיסמאות המאבק הכתום הייתה ש'עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה', אך הנכונות להקריב למען המדינה לא מצדיקה הקרבה של זכויות. דעה

לטור המלא