סגנו של בן לאדן: נעשה עוד פיגועים בבריטניה

כמחאה על פעילות בריטניה באפגניסטן ובעיראק ועל הענקת תואר האבירות לסופר סלמן רושדי, מאיים מספר 2 באל-קעאדה בפיגועים נוספים בבריטניה

סגנו של בן לאדן בארגון אל-קעאדה, איימן אל-זוואהירי, איםם בקלטת שהפיץ כי ארגונו יבצע פיגועי טרור נוספים בבריטניה. זאת לאחר שלפני כשבועיים נמצאו במרכז לונדון שתי מכוניות תופת וכן ג'יפ בוער נסע אל תוך הבנין הראשי בנמל התעופה בגלזגו.

"אני אומר ליורשו של בלייר כי מדיניות קודמו אחראית לזוועות באפגניסטן ובעיראק, וגם במרכז לונדון" אמר זוואהירי בקלטת אודיו שפורסמה באינטרנט, "אם לא למדת את הלקח, נהיה מוכנים לחזור על הדברים, עד שתהיה בטוח שהבנת עד הסוף".

אי אפשר היה לאשר את אמינותה של הקלטת, שפורסמה באתר אינטרנט בו משתמשים ארגונים רבים המזוהים עם אל-קעאדה, עם תמונה של זוואהירי. הקלטת פורסמה ימים ספורים לאחר שנכשלו שני ניסיונות הפיגוע בלונדון ובגלזגו שנעשו, על פי ראש ממשלת בריטניה גורדון בראון, על ידי ארגון המזוהה עם אל-קעאדה.

זוואהירי מתח ביקורת גם על ההחלטה השנויה במחלוקת, להעניק לסופר סלמאן רושדי תואר אבירות, ואמר כי ארגונו נערך לתגובה. לדבריו, המלכה אליזבת שלחה מסר ברור למוסלמים בכך שהעניקה את התואר לסופר שהעליב את האסלאם בספר "פסוקי השטן". לדברי זואהירי, על המוסלמים להחרים מוצרים בריטיים ולהפגין נגד הענקת התואר, לכל הפחות.

"אנו לא מתכוונים להגיב לדברים האלה" אמר דוברו של בראון, "כפי שאמר ראש הממשלה, העם הבריטי ישארו מאוחדים וחזקים, ולא נתן לפעילי טרור לפגוע באורח החיים הבריטי".