מופז: ירידה במספר ההרוגים בתאונות לעומת השנה שעברה

שר התחבורה אמר כי חלה ירידה של 9% במספר ההרוגים עד תחילת חודש יולי לעומת התקופה המקבילה אשתקד. לדבריו, 33% מההרוגים הם הולכי רגל וכי חלה ירידה של 17% בהרוגים בשטחים עירוניים. מתח ביקורת על אנשי האוצר, שיש צורך באישורם "לבניית כל מדרכה וכל כביש". הבטיח לפעול לקידום ושיפור מערך התחבורה הציבורית

שר התחבורה, שאול מופז, אמר היום (חמישי) כי "חלה ירידה של 9% במספר ההרוגים בתאונות הדרכים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד". בכנס של ראשי הרשויות המקומיות, אמר מופז כי הסיבה היא עלייה במודעות, אך הוסיף כי"היקף תאונות הדרכים והמחיר שאנו משלמים אינו פרופורציונאלי לצורת החיים שאנו מנהלים".

"ישנה היום ירידה במספר תאונות הדרכים, פחות נפגעים ופחות הרוגים", אמר מופז. לדבריו, עד תחילת חודש יולי נהרגו 210 בני אדם בתאונות דרכים, לעומת 231 בתקופה המקבילה בשנת 2007. מהנתונים שהציג מופז, עולה כי 33% מההרוגים בתאונות הם הולכי רגל וכי חלה ירידה של 17% במספר ההרוגים בתחום העירוני. לדבריו, "יש לעשות מאמץ עליון לצמצם מספר זה ולשם כך הגדלנו את היקף ההשקעה בתשתיות". בתוך כך, מתח ביקורת על אנשי משרד האוצר, שלדבריו "אישורם נדרש לבניית כל מדרכה וכל כביש".

לדברי מופז, "יש להשקיע בתחבורה הציבורית שתהפוך לחלק עוד יותר חיוני בחיינו. אני מתכנן רפורמה בתחבורה הציבורית כך שתוקם רשות שתפקח על כל התחבורה הציבורית, כולל הרכבות".

הכנס נערך בהשתתפות יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר, יו"ר האסיפה הכללית וראש עיריית רחובות, שוקי פורר, ויו"ר פורום ערי הפיתוח וראש עיריית מעלות, שלמה בוחבוט. בדברים שנשא באירוע, אמר אלדר כי הממד האנושי הוא הגורם המרכזי לתאונות הדרכים וכי יש להרחיב את ההסברה בקרב בני נוער וציבור הנהגים.