אל קאעדה נגד חמאס ופתח

בקלטת חדשה תוקף מספר 2 בארגון הטרור את המשטרים הדמוקרטים בעולם המוסלמי

מספר 2 בארגון אל קאעדה, איימן אל-זוואהירי, פרסם אמש קלטת וידיאו בה קרא לאיחוד השורות בקרב מוסלמים בכל העולם סביב הג'יהאד, ויצא נגד מדינות מתונות דוגמת מצרים וסעודיה. בנוסף, קרא זוואהירי לחזק את התנועה האיסלאמית בעיראק. תמליל הקלטת הופץ על ידי ארגון מודיעין אמריקני, שטוען כי הצליח להשיג את הקלטת טרם שידורה באינטרנט.

בקלטת הוא תקף בחריפות את הפתח וכינה אותם "בוגדים" ומתח ביקורת גם על תנועת חמאס, שוויתרה לדבריו על שלטון ההלכה האיסלאמית, לטובת הדמוקרטיה.

סגנו של בן לאדן לא התייחס בקלטת לסדרת הפיגועים הכושלת בבריטניה בסוף השבוע, ולא ניתן היה לדעת אם היא צולמה לאחריהם. מלבד זאת, התייחס אל-זוואהירי למגוון אירועים במזרח התיכון, ובעיקר קרא לתמוך בארגון "המדינה האיסלאמית בעירק", הנחשב לשלוחה של ארגון אל-קאעדה. "הדבר הראשון שאותו צריכים אחינו בעירק להבין הוא את חשיבותה הקריטית של האחדות", אמר אל-זוואהירי בקלטת, שאורכה שעה ו-35 דקות. הוא אף קרא לכורדים המתגוררים בעיראק להצטרף למאבק בכיבוש האמריקני.

לאחר מכן השתלח המנהיג הקיצוני במצרים ובסעודיה בשל תמיכתם בארצות הברית. "אם הסוכנים הסעודים ישתלטו על הממשלה בעיראק, יסבול העם העיראקי את אותו דיכוי ואותה השפלה שחווה העם הסעודי בתואנה של מלחמה בטרור". הוא הזהיר את ריאד שלא לתמוך ב"מסע הצלב הציוני אותו מובילה ארצות הברית".

בהמשך הקלטת התייחס אל-זוואהירי למתיחות הבין-עדתית בעיראק, ואמר כי "המוג'אהידין (הלוחמים) אינם חפים מפגמים, שגיאות ותקלות, משום שהם בני אנוש, שלעתים צודקים ולעתים טועים". עם זאת, אל זוואהירי לא ציין במפורש לאילו טעויות הוא מתכוון.

בקלטת מוצגים קטעי וידיאו מכלי תקשורת בעולם המפארים את כוחו של ארגון אל-קאעדה. בין היתר, נראה גם ראש הוועדה לבדיקת אירועי ה-11 בספטמבר, כשהוא אומר כי אל-קאעדה הוא אחד האיומים הביטחוניים הגדולים ביותר שארצות הברית התמודדה עמם מעולם.