ברזיל: צו מניעה הוצא נגד קיום מופע "Live Earth"

הפרקליטת בברזיל סבורה כי משטרת ברזיל אינה ערוכה לאבטחת המופע למען הסביבה בריו דה-ז'נרו, מארגני המופע פועלים לביטול צו המניעה

בית המשפט העליון בברזיל הוציא צו מניעה לקיום המופע "Live Earth" בריו דה-ז'נרו, עקב מחסור בכוחות אבטחה וחשש מכנופיות סמים. מארגני המופע פועלים לשכנע את הרשויות שלא לבטל את קיום המופע.

הפרקליטות הברזילאית אמרה כי אין מספיק כוח משטרתי לאבטח את המופע למען הסביבה שיתקיים בחוף קופה קבאנה. כמו כן נערכים כוחות האבטחה בברזיל לאבטח את המשחקים הפאן-אמריקאים בעיר, שיחלו ב-13 ביולי. לפני כחודש ירדה איסטנבול מרשימת הערים בהן יתקיים המופע בשל חוסר עניין ובעיות אבטחה.

חברת יחסי הציבור "מונדו אינטרטנימנטו" המשווקת את המופע בברזיל, מסרה כי הם "פועלים להבטיח את קיום המופע החשוב". דובר החברה אמר כי נציגי החברות שמקדמות את המופע נפגשו עם מציגי הפרקליטות בברזיל שעתרו לביטול המופע. לדברי המארגנים, בכוונתם להציב עשרות מגדלי תצפית וכן מצלמות משטרתיות כחלק מאבטחת הארוע. במופע שבריו אמורים להופיע בין היתר לני קרביץ, פארל ויליאמס ומייסי גריי. למופע צפויים להגיע כמיליון צופים, שיצפו במופע בחינם ברחבת ענק בחוף.

המשטרה הברזילאית תגברה את פעילותה נגד כנופיות סמים לקראת המשחקים הפאן-אמריקאים. 20 בני אדם נהרגו בשבוע שעבר, כאשר המשטרה פשטה על שכונת עוני בשולי ריו. השבוע התנהלו חילופי אש בין שוטרים לסוחרי סמים בשתי שכונות עוני בעיר.

המופע צפוי להתקיים בשמונה ערים בכל העולם במקביל, על מנת להעלות את המודעות בנושא התחממות כדור הארץ. בין היתר ישתתפו במופעים מדונה, שאקירה והביסטי בויז. המופע מכיכר רבין ישודר בשידור ישיר בערוץ 10 ובחדשות נענע במוצאי שבת, 7.7.07, בשעה 20:30.